Betonový plot 2

Betonový plot vydrží navěky

Vymezení vlastního pozemku prostřednictvím plotů je velmi důležité. Jednak potřebujeme mít dostatečné soukromí a jednak také stylově řešení okolí vlastního domu. Možností realizace plotů je velké množství a lidé se většinou rozhodují hlavně podle materiálu. Oblíbené jsou dřevěné i kovové varianty, nicméně stále častěji se prosazují moderní betonové ploty. Právě na ně a jejich výhody se soustředíme v následujících řádcích. Jak již ale sám nadpis napovídá, vydrží doslova a do písmene navěky.

Betonový plot

Skoro nekonečný příběh…

Jak jsme již naznačili, hlavní předností, kterou betonové ploty nabízejí, je bezesporu maximální výdrž. Tu většinou výrobci udávají v desítkách let. Standardně jde přibližně o 30 let. Vše se logicky odvíjí i od toho, na jakých místech se plot nachází. Je vcelku jasné, že podstatnou roli mohou hrát přemokřené půdy, svahovitý terén a spousta dalších aspektů. I tak je ale beton velmi odolným materiálem, který dokáže přečkat spousty rozmarů počasí.

Expresní montáž

Na rozdíl od některých jiných druhů plotů, je betonový postavený velmi rychle. Technologie stavby je totiž naprosto jednoduchá. Velké betonové pláty se pouze vsunují mezi sloupky, čímž se vytváří konstrukce ve tvaru písmene H. Díky stavebnímu postupu není zapotřebí ani realizace základové desky, která jinak bývá u plotů jakousi samozřejmostí. Zaručena je také bezúdržbovou. O plot se není nutné nijak starat, jelikož beton si zachová svůj stále atraktivní vzhled.

Betonový plot

Design na jedničku

Moderní betonové ploty se vyznačují i naprosto nadčasovým vzhledem. Není problém vybrat si přesně design, který bude odpovídat vašim představám. Moc hezké jsou třeba varianty imitující šípaný kámen anebo klasické typy, jež dokážou věrně napodobit cihly. Moc hezké jsou i ploty s betonovými sloupky.

Více o betonových plotech najdete na  www.betonoveploty.cz/.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *