Hvězdné nebe

Snadnější usínání a hvězdné nebe

Je známo, že děti mají velkou fantazii a rádi si vymýšlí různé příběhy. Pokud chcete jejich fantazii ještě více podpořit, vytvořte jim v pokojíčku hvězdné nebe. Takové nebe nejen podpoří jejich fantazii, ale má i zklidňující účinky.

Osvětlení hvězdné nebe

Vytvoření takového stropu vám pomůže při uspávání dětí, které se bojí tmy. Tato dekorace do pokoje zaručí, že v místnosti nebude úplná tma a zároveň večer dostane pohádkový nádech, který se dětem zaručeně bude líbit. Dříve se používaly lepící hvězdičky, které se po nasvícení nalepily například na skříně. Dnes to funguje podobně, ale ve vyšší kvalitě. Buď můžete zvolit hvězdné led nebe, nebo namalovat hvězdy ručně na strop. Hvězdy se přes den nasvítí denním světle a oproti led světlu hvězdného nebe ušetříte i energie. Další výhodou je, že se malba dá použít na jakýkoliv povrch, například na zeď či dřevo. Malování je navíc zdravotně i ekologicky nezávadné. Přes den je hvězdné nebe neviditelné a nerozptyluje děti například při dělání domácích úkolů, hvězdy se totiž rozsvítí až ve tmě.

Nejen hvězdy, ale klidně i celá galaxie

Při pořizování takového nebe si můžete vybrat nejen hvězdy, ale i planety, galaxie. Namalovat lze také dominanty velkých světových měst. Děti se tak nebudou bát usnout a navíc se budou i vzdělávat poznáváním vesmíru a míst na zemi. Toto poznávání ocení spíše děti školního věku, pro ty menší zase můžete zvolit dětské motivy. Dokonce lze udělat i malbu, která ve dne bude vypadat jako letní blankytně modré nebe a večer budou zářit noční obloha.

Nejen pro děti

Nadšeni tímto osvětlením nebudou jen děti, ale i dospělí. Spousta z nich si nechává hvězdné nebe na strop vytvořit i do ložnice. Tato dekorace má totiž uklidňující a relaxační účinky i pro rodiče.  Aplikace navíc nevyžaduje žádnou speciální přípravu, jako při klasickém malování. Nemusíte tedy z místnosti nic stěhovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *