Vytápění

Plynové kotle Junkers: Užívejte si tepelný komfort

Topná sezona se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci a mnozí z nás se už těší na moment, kdy svůj kotel vypnou. Není se čemu divit, jelikož faktury za vytápění jsou v mnohých domácnostech doslova alarmující. Pokud používáte starší kotel, je zapotřebí si všechno pečlivě propočítat. Nejspíše zjistíte, že platíte zbytečně mnoho a bude zapotřebí začít jednat. Léto je ostatně optimální období pro přípravu na následující topnou sezonu. Cest, kterými se lze vydat, je hned několik. Určitě zapomeňte na klasické kotle na tuhá paliva, jež je nutné neustále obsluhovat, a navíc vznikají spaliny jdoucí do ovzduší. Moderní plynové kondenzační nebo konvenční kotle nabízejí účinnost přesahující hranici 80 %. Jejich nákup se určitě vyplatí! Podle čeho vybírat?

Podle jakých kritérií vybírat nový plynový kotel?

Aspektů volby nového plynového zařízení je hned několik. My uvedeme postupně tři úplně nejdůležitější, jež nelze opomenout.

Zaměřeno na výkon

V první řadě je důležité znát celkový výkon daného zařízení. Jeho výpočet závisí na tepelných ztrátách a celkové výměře vytápěného prostoru. Na internetu je možné nalézt spousty kalkulaček, nicméně ne všechny musí být přesné. My doporučujeme obrátit se na odborníky z Topenivodaplyn.cz.

Kotel musí mít účinnost

Mimo výkon je nutné znát i účinnost konvenčních či kondenzačních kotlů. Moderní přístroje se již pod 80 % nedostávají. Čím vyšší číslo je, tím pochopitelně lépe pro vás. Vaše náklady se sníží stejně tak jako ekologická zátěž.

Na vzhledu záleží

Máte váš kotel v technické místnosti, kam se mnoho návštěv nepodívá? I přesto byste měli dbát na vzhled nového kotle. I vy samotní se na něj budete dívat. Přemýšlet je třeba i nad prostorovými dispozicemi. Respektive pořídit lze plynové kotle stacionární nebo závěsné.

Kotel Junkers

Zdroj obrázku: topenivodaplyn.cz

Sázka na tradici a vysokou kvalitu

Mnohé značky kotlů se snaží stlačit ceny na úplné minimum, nicméně často na úkor kvality. I proto se vyplatí vsadit na jistotu. Tu představují moderní plynové kotle Junkers. Vždyť první přístroj této značky vyrobil Hugo Junkers již více než před 100 lety. Postupem času si získaly pro svou vysokou činnost a vysoký komfort velkou oblibu po celém světě.

Oblíbený kotel Kotel Junkers CERACLASS

Jedním z nejoblíbenějších modelů současnosti je plynový kotel Kotel Junkers CERACLASS. Dokáže zajistit maximální tepelný komfort díky vysokému výkonu. Jeho údržba je přitom úplně jednoduchá. Jednoduše povolíte přední kryt a ihned se dostanete k veškeré elektronice.

Mezi jeho hlavní výhody tedy patří:

–          výkon 24 kW,

–          hmotnost 32 kg,

–          tichý provoz,

–          minimální požadavky na prostor,

–          kompaktní rozměry 700× 400×298 cm.

–          triviální obsluha a servisování.

Spolehněte se na profesionální montáž a servis

Jestliže uvažujete o nákupu třeba zmiňovaného plynového kotle, stoprocentně si jej nechejte namontovat a zapojit profesionály. Výbornou volbou je společnost Tedor s.r.o. věnující se právě značce Junkers. Firma má dlouhodobou praxi v oboru a nabízí maximálně profesionální přístup a následný servis zařízení.

Zdroj náhledového obrázku: topenivodaplyn.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *