Odšťavňovač

Jaký je rozdíl mezi odšťavňovačem a smoothiemakerem ?

Rozhodli jste žít zdravěji?  Jíst více ovoce a zeleniny? Pomocníkem vám může být odšťavňovač nebo smoothiemaker. O jejich výhodách a nevýhodách se dovíte v článku.

Zdravě a doma

Po vánocích a zkraje jara všude uvidíte články o zdravém jídle, dietách nebo jarních očistách těla. Pokud už se k nějaké dietě nebo očistě rozhodnete, mělo by to být v mezích zdraví. Na zahrnutí více zeleniny a ovoce do jídelníčku není nic špatného a zvláště, když si pokrmy nebo nápoje z nich budete připravovat doma sami podle své chuti. Pomocnou silou například pří výrobě drinku, vám budou smoothiemakery a odšťavňovače na ovoce a zeleninu.

Odšťavňovač

Pokud máte rádi džusy, můžete si ho vyrobit právě díky odšťavňovači. Díky vyrobení ovocné či zeleninové šťávy dostane do těla pravidelný příjem vitamínů. Odšťavňovač slouží k zjednodušení práce i života. Vypít šťávu je totiž pro někoho jednodušší než sníst některé druhy ovoce, které třeba z určitého důvodu nemá člověk rád. S odšťavňovačem si určitě vyhrajete, můžete si namíchat jakékoliv kombinace zeleniny a ovoce, co vás jen napadnou a hlavně budete vědět, co do šťávy přidáváte. Nevýhodou však je, že při tvorbě šťávy nezůstává vláknina, a proto nemůže nahradit plnohodnotné stravování. Pokud se rozhodnete odšťavňovač koupit, budete vybírat ze dvou druhů mezi, které patří odšťavňovač šnekový a ruční odšťavňovač  odstředivý. Šnekové odšťavňovače bývají univerzálnější a ty odstředivé zase levnější.

Smoothiemaker

Smoothiemaker netvoří šťávu, ale koktejl. To znamená, že oproti odšťavňovači nechává  smoothiemaker z ovoce i vlákninu a další nutriční látky jako je například minerály nebo aminokyseliny. Koktejl můžete vytvořit nejen z ovoce, ale i v kombinaci s mlékem. Někomu by však mohla vadit hutnější konzistence oproti šťávám. Co se týká samotného přístroje, největší výhodou dnešních smoothiemakeru je odnímatelná láhev. Připravený koktejl si pak můžete odnést v původní láhvi s sebou do práce nebo do školy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *