Grimax interiérové dveře

Nákup interiérových dveří: Změřte si vše předem a objednávejte online

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí všech interiérů. Jejich nákup není zrovna jednoduchý. Spousta lidí vše řeší tak, že si nejprve nechá konkrétní firmou navrhnout stavební otvory a následně poté vše zadá do projektu. Daná společnost jim pak dveře nainstaluje dle potřeby. Je to škoda, protože vše můžete zvládnout bez potíží i sami. Když si stavební otvory zadáte do projektové dokumentace a následně vyberete příslušné dveře se zárubněmi, můžete ušetřit nemalé finanční sumy. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na to, jakým způsobem měření realizovat. Doporučíme samozřejmě i prodejce tohoto sortimentu.

Co je třeba mít rozmyšleno předem?

Hned na počátku je zapotřebí vědět, jaký typ dveří budete doma mít. Nejčastěji se volí klasické jednokřídlé, nicméně volit lze i dvoukřídlé. Samostatnou kapitolou jsou interiérové dveře do stavebního pouzdra. U těch je nezbytné znát přesné rozměry a stavební pouzdro připravit při řešení hrubé stavby.

Velikost stavebních otvorů

V momentu stavby hrubých zdí je zapotřebí myslet na stavební otvory i pro klasické jednokřídlé dveře. Obecně platí, že musí být na výšku zhruba o 5 centimetrů vyšší a na šířku cca o 20 cm širší. Vše se počítá od dokončeného finálního povrchu podlahy. U hrubé stavby je tedy nutné přičíst ještě výšku anhydritového potěru a svrchní podlahové krytiny.

Praktický příklad

Jako příklad uvádíme dveře o výšce 197 cm a šířce 80 cm. Stavební otvory by měly být podle námi uvedeného vzorce 202 cm na 90 cm. Architekt nebo projektant musí s takovýmito stavebními otvory počítat a při realizaci se jimi budou řídit zedníci, vy samotní či stavební firma. Tabulku rozměrů si ostatně můžete prohlédnout sami.

Tabulka rozměrů stavebních otvorů

Kolmost a souosost stavebního otvoru

Důležité je sledovat i kolmost a souosost stavebního otvoru. Pokud jsou nerovné a nepřesné, mnohdy se vše až při usazování dveří nespraví. Vůle pro vyrovnání u zárubně se pohybuje maximálně kolem 2 cm. Myslete i na to, že interiérové dveře by měly být usazovány v interiéru temperovaném cca na 10 stupňů Celsia a relativní vlhkost by se měla pohybovat kolem 30 až 50 %.

Pokud momentálně sháníte interiérové dveře, podívejte se na webové stránky grimax.cz. K dispozici je jich zde spousta.

Grimax

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *