Jak ušetřit vodu? Využijte koupelnové baterie

Koupelnové baterie

Voda je nezbytnou součástí našeho života, používáme ji nejen k pití, vaření, praní, ale i ke splachování. Právě na splachování připadne až 70% denní spotřeby vody v domácnostech. Šetřit vodu pomáhají úsporné koupelnové baterie. Jaké? To se dovíte v článku.

Bezdotykové baterie do koupelny

Dnešním trendem v koupelnách jsou pákové a bezdotykové baterie, které se původně využívaly pouze na veřejných zařízeních. I díky poklesu ceny těchto koupelnových baterií se dostaly do více domácností a hlavně koupelen. A jak tyto baterie fungují? Stačí jen přiložit ruce před senzor a voda se spustí v takovém množstvím, v jakém bude potřeba. Senzor ocení hlavně rodiče malých dětí, které nedosáhnou na kohoutek a zároveň to pro děti bude zábava. A pokud se bojíte rizika opaření vodou, není důvod. Velkou výhodou umyvadlové baterieumyvadlové baterie do koupelny je právě nastavení teploty vody dopředu a tím pádem i ušetření energie nutné k ohřevu vody.

Ušetřete se sprchou

I při sprchování lze vodu ušetřit a neplýtvat ji. Takovým pomocníkem šetření je koupelnová baterie se sprchou. Hlavice sprchy má pak tvar talíře. Talířová sprchová hlava je vyrobena tak, aby nabídla nejen mytí, kdy voda na vás ‚, prší‘‘, ale i ruční sprchování. Vy si tak dopřejete dostatečnou hygienu i masáž pod proudem vody. A to vše se spotřebou pouze 9 litrů za minutu, protože sprchy vybavené systémem AirPower  smíchají vodu se vzduchem a ta nabude na objemu. Sprchy mají samozřejmě i další funkce a vše je ovladatelné pouze tlačítky.

A co splachování?

Jak už bylo psáno v úvodu, splachování pojme nejvíce vody. I to se dá řešit. Jedním z řešení je tzv. malé a velké splachování o různých spotřebách vody. V obchodech s koupelnovým zařízením najdete už běžně toalety, kterým stačí jen 3 až 4,5 litru vody. Dalším ušetřením je výroba toaletní mísy bez splachovacího kruhu. Tímto způsobem se ušetří nejen voda, ale zabráníte i případným nečistotám a usazeninám.

Náhledové foto: Pixabay

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.