Indulona

Snad všichni ji máme doma, ale ani nevíme, co všechno dokáže

Indulonu určitě všichni znáte, možná ji právě teď doma nemáte, ale určitě si vzpomínáte na časy, kdy ve vaší domácnosti nechyběla. Tahle oblíbená mast dokáže však mnohem více úžasných využití. Než byste si na první pohled mysleli. Tady máte pár tipů nebo triků jak Indulonu využít i jinak než jako obyčejnou mast na ruce.

Co dokáže mast v boji s komáry?

Možná patříte k lidem, které komáři přitahují a utrží vždy nejvíce štípanců. Máme pro vás způsob jak si je udržet od těla. Venku si samozřejmě můžete dát repelent, jenže když vyjdete večer ze sprchy, určitě není nejlepší nápad na sebe dávat chemii. Vyzkoušejte zcela normální Indulonu, pomůže vám hned. Po první noci se žádný štípanec nevyskytne. Když už tak jen velmi zřídka. Indulonu si namažte především na ruce, chodidla a nezapomínejte na krk. Takže hlavně na odhalené části těla či pulzující části, takže zápěstí a krk.

IndulonaIndulona

Indulona: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Co pomůže na suché vlasy?

Velká většina žen si účinky Indulony na vlasy nemůže vynachválit. Hlavně, když vás trápí suché vlasy či roztřepené konečky. Zabírá lépe než drahé olejíčky na vlasy. Postačí, když si hned po umytí vlasů dáte na ruce Indulonu a jemně si budete masírovat pokožku hlavy. Vlasy masírujte pouze po délce. Velkou pozornost věnujte konečkům, vlasy potom budou lesklejší, hydratované a už z pohledu pružnější a hezčí. Také se budou méně lámat.

Vydrží vám voňavka za pomoci Indulony celý den?

Postačí stříknout parfém ráno a vydrží vám až do večera. Obyčejnou Indulonu si naneste na pulzující místa na těle, kde si zvyknete parfém stříkat. Takže na zápěstí a krk. Potom jen stříkněte voňavku a vykročte do nového dne. Parfém Indulona zakonzervuje, a tak bude vonět déle.

Indulona

Indulona: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Chcete zamezit promokání bot?

Zakoupili jste si nové boty a potřebujete je impregnovat, aby vám nepromokly, stačí použít zcela obyčejnou Indulonu. Funguje skvěle a použít se dá i na ošetření ostatních kožních výrobků.

Jak mít krásné nehty?

Pokud máte problém s lámavostí nehtů, Indulona váš vždy zachrání. Jen si natřete ruce před spaním a důkladně rozetřete i na nehty. Hned ráno uvidíte změnu.

Indulona: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

21 komentářů

  1. M Odpovědět

   Pěkná blbost. Indulona je plná glycerinu. Boty změkčí, ale neimpregnuje, naopak vlhkost přitahuje. Vždyť je to hydratační krém.

  2. Zrust Odpovědět

   To jsme dělali už na vojně v r. 1968/1970. Lepší jak fasovaný tuk v tubě. No a to jsme byli elitní jednotka z Prostějova. Také vhodná na opalovaní. Také na ochranu pro lidi, kteří měli při práci velikou zátěž na kůži. Tehdy se také fasovala od zaměstnavatele.

 1. Veselmir Odpovědět

  Na indulonu nedám dopustit. Mám s ní nejlepší zkušenosti hlavně při impregnaci kožených bot. Kam se hrabou drahé prostředky.

 2. Aster Odpovědět

  Indulonu mnoho let používám v zimě místo pleťového krému – je mastná a ochrání před zimou ruce i obličej.

 3. Mirka Odpovědět

  Autor je asi vtipálek: Když máte suché a roztřepené konečky, tak si dejte Indulonu na ruce a jemně si masírujte pokožku hlavy??? Vyhněte se ale pokožce a kořínkům, takže vlasy masírujte pouze po délce??? Sakra, jak to mám udělat??? : -))
  Kromě bot můžu ošetřit i ostatní kožní výrobky???

 4. Evžen Odpovědět

  ….jemně si budete masírovat pokožku hlavy. Vyhněte se ale pokožce ….
  Nemyslel jste předkožku, mudrlante??
  Čtěte po sobě, když někde něco opíšete a chcete to snad i zaplatit!!
  Dvořák

 5. Markéta Odpovědět

  „Postačí, když si hned po umytí vlasů dáte na ruce Indulonu a jemně si budete masírovat pokožku hlavy. Vyhněte se ale pokožce a kořínkům, takže vlasy masírujte pouze po délce.“ To je rada hodná chytré horákyně…
  A zbytek? Nic, co by člověka nenapadlo…

 6. IQ nad 50 i nad autora Odpovědět

  To je borec.První věta o chemií zabila.Dál nemá smysl číst. Ještě že indulona roste na stromě ? Borec hulí asi dobrej matroš.

 7. miloš Odpovědět

  Ano souhlasím, jen trochu je zavádějící,když jsme indulonu fasovali v práci stála 4.90kčs dnes50kč

 8. pavla Odpovědět

  Pane redaktore, indulona ANO, jen ta modrá, bohužel tzv. komunistická!!! To co se prodává nyní s ní má společný jen název. Nikoliv vlastnosti – účinky. Jste cca 30 let pozadu s článkem. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *