koření

Směs koření je doma zapotřebí

Vaření je radost, a to především tehdy, když k němu máte dostatečné množství potřebných ingrediencí. V současné době se hodně prosazují zejména mnohé bylinky. Ty je možné k přípravě pokrmů používat jak v klasické podobě čerstvé, tak i sušené. Obě dvě možnosti jsou vynikající, nicméně v případě nasušené formy dochází k tomu, že bylinky vydrží mnohem delší dobu. Podívejme se konkrétně na směsi koření, které se využívají velmi často, jelikož v sobě již mají několik druhů koření. Díky tomu dávají připravovanému pokrmu zcela specifickou chuť.

Provensálská směs koření

Asi největší klasikou je provensálské koření. To se vyrábí již velmi dlouho a jeho základem je oregano. Když se k němu přidají další bylinky, vzniká opravdu zajímavá směs, která snese i tu nejpřísnější kritiku. Mnohdy je součástí tohoto koření i třeba tymián anebo některé jiné bylinky. Ideální je zakoupit tuto kořenící směs přímo v přírodním provedení bez soli.Tu si pochopitelně můžete do jídla později přidat dle potřeby.

Pomelte si vlastní směs koření

Výbornou volbou je vytvoření si vlastní směsi koření. Pokud máte doma hmoždíř anebo klasický mlýnek na koření, pak není co řešit. Optimální je namletí pepře anebo jiného tvrdého koření přímo momentu, kdy připravujete konkrétní pokrm. Jen tak dojde k tomu, že bude koření úplně čerstvé, a to se vším všudy. Namlet je možné i některé další druhy koření. Přidat se přitom dá i sušený česnek anebo cibule.

Divoká směs koření

Hodně dobrou volbou je i namíchání vlastní divoké směsi koření. Učinit tak můžete třeba za pomocí tymiánu, jalovce a mnohých dalších ryze divokých bylinek. Koupit klidně ale můžete i koření již připravené v ryze domácké podobě. Jmenovat bychom mohli Davídkovo koření anebo Nikal koření či některé další typy. Klasiku představuje již také předem připravené paštikové koření.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *