Co je třeba vědět u hmoždinky do sádrokartonu

Sádrokarton patří mezi dnes hojně využívané materiály, které jsou ideální do každého interiéru. Nejvíce se využívají na stropní konstrukce, nicméně optimální jsou i pro postavení příček mezi místnostmi. Pokud chcete do sádrokartonu něco uchytit, musíte použít kvalitní hmoždinky, jež vám to bez potíží umožní. Pokud si ale myslíte, že stačí hmoždinky klasické, pak jste na omylu. Podívejme se tedy přímo na hmoždinky do sádrokartonu, které jsou v tomto ohledu dokonalé a umí nabídnout své služby.

Jak vypadá hmoždinka do sádrokartonu

Vzhled hmoždinky do sádrokartonu je poněkud neortodoxní. Důležitá je především její tloušťka. Oproti klasickým hmoždinkám je několikanásobně silnější, Díky rozložení váhy a mnohem silnější šroubovici tak dokáže v sádrokartonu držet. Pokud si budete tuto hmoždinku kupovat, měli byste přesně znát zatížení, jež na ni bude kladeno. Pokud bude držet třeba velký lustr s vysokou hmotností, zcela jistě je vhodnější spíše volit ukotvení do trámu anebo do kovové konstrukce. Sádrokarton by nemusel takovouto tíhu unést.

Délka hmoždinky a osazení vrutem

Velmi důležitá je mnohdy i délka hmoždinky. V každém případě musí odpovídat celkové tloušťce sádrokartonu. Hmoždinka do sádrokartonu by měla jít vyloženě skrz celou plotnu. Jen tak dokáže efektivně držet v daném materiálu. Její osazení vrutem je také ryze na každém z nás. Stejně tak, jako je tomu i u klasické hmoždinky, musí její průměr odpovídat průměru vrutu, který do ní budeme montovat.

Pozor na kvalitu

Ne všechny hmoždinky do sádrokartonu jsou vysoce kvalitní, a tak je zapotřebí vybírat takové, které jsou vyrobeny z tvrzeného plastu. Pozor si dejte i na stáří hmoždinky. Některé již mohou být zašlé. Při nákupu si pohlídejte i celkové vzhledové vlastnosti. Zlomené kusy stoprocentně neberte a vyhněte se i jakýmkoli dalším nákupům mizerné kvality. Řešení mohou představovat mnohdy i kovové hmoždinky do sádrokartonu. Ty jsou ale dražší.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *