Banánová slupka

Slupky od banánů se nevyplatí vyhazovat, hodí se třeba na čaj

Dost možná vyhazuje banánové slupky, protože si myslíte, že vám nepřinášejí žádné výhody. Jste však na omylu, dokážete si z nich kupříkladu uvařit čaj. To ale není vše, poradí si i s vysokým tlakem či problémy se spánkem.

Něco o banánech na začátek

Banány patří mezi jedny z těch nejvíce oblíbených druhů ovoce. Nejen, že mají skvělou chuť, ale přináší vašemu tělu velkou spoustu vitamínů a živin. Obsahují i velkou spoustu vlákniny nebo hořčík a draslík. Zatím jsme se zmínili jen o banánech. Využití ale mají i banánové slupky. Proto by byla opravdu škoda, jen tak je vyhodit na kompost či do koše.

Banány

Banány: Foto Pixabay

To, že nejlepší chuť mají ty úplně nejvíce zralé banány, ví skoro každý.  Plody banánovníku lze řadit mezi nutričně bohaté jídlo. Konzumujeme je však ve spoustě různých podob. Kupříkladu rozmačkaný do ovesné kaše nebo při výrobě pečiva. Ve 100 gramech obsahuje 2 gramy vlákniny, která je velkým zdrojem minerálů.

Kromě draslíku jsou v něm i nějaké ty vitamíny. Jde o skvělý zdroj antioxidantů. Dále tam nalezneme i aminokyselinu tryptofan, ta výrazně přispívá k tvorbě jak serotoninu, tak i skvělé nálady. Věděli jste, že v různých zemích se banány jí i s jejich slupkou? Či se z nich vaří různá jídla.

Banánový čaj

Pokud jste se rozhodli tento výborný a zdravý čaj vyzkoušet, doporučujeme použít slupky z banánů bio kvality. Tedy ty chemicky neošetřené. Banány vybírejte především ty vyzrálé s tenkou slupkou. Před začátkem vaření banány pořádně umyjte. Potom už jen ze slupek ořízněte jejich konce, vložte do hrnce s připravenou vroucí vodou. Nechte je deset minut vařit na mírném ohni. Čaj bude ještě lepší, pokud do něj přidáte trochu skořice, tu však přidávejte zároveň se slupkou od banánů. Po dovaření čaj nechte přecedit přes síto, dochuťte javorovým sirupem nebo medem. Nakonec už jen přejeme dobrou chuť.

Slupka od banánu: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *