Skvělé triky na čištění toalety: Už žádné bakterie a vodní kámen

Toaleta

Pokud bychom měli hledat nejméně oblíbenou úklidovou činnost v domácnosti, nejspíše bychom narazili na čištění toalety. Právě do ní se nám většinou nejvíce nechce. Jednak nejde o nijak voňavou záležitost a jednak se při drhnutí často vcelku nadřeme. O zápachu nemá smysl více mluvit. Často lidé ihned sáhnou po nějakých tradičních chemikáliích, jež pomáhají zlikvidovat hlavně vodní kámen. Vy tak ale určitě činit nemusíte. Stačí jen pár jednoduchých triků s věcmi, jež máte určitě doma.

Jednoduchý domácí čisticí prostředek

Vyrobíte si ho velmi jednoduše a rychle. Postačí vám jedlá soda, plechovka koly a parafínový olej. Z daných ingrediencí si připravíte prostředek, který by měl zcela určitě fungovat. Poté už si nasadíte gumové rukavice a nanesete jej na záchodovou mísu. Tu vyčistíte kartáčem. Vyčistěte i boky a okraje toalety. Pak nechejte prostředek ještě zhruba půl hodiny působit. Následně dočistíte a opláchnete vodou. když zbydou nějaké skvrny, můžete volit ještě další domácí ingredience.

Ocet s jedlou sodou

Právě ocet a jedlá soda představují ideální kombinaci k likvidaci vodního kamene. Jedlá soda je antibakteriální a její dezinfekční účinky stojí za to. Ocet naopak ničí hlavně vodní kámen.

ocetOcet: Foto Pixabay

Využijte bělidlo

Také to má dezinfekční účinky. S vodním kamenem jako takovým si ale poradit nedokáže. O nějakém velkém bělicím účinku se také hovořit nedá. Co se týká nepříjemného pachu moči, s tím by si měl poradit parafínový olej.   

Zdroje info: tojenapad.sk, jaktak.cz, chalupari-zahradkari.cz

Toaleta: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.