Druhy pokojových rostlin, které nejsou jedovaté pro kočky

Sdílíte domácnost s kočkou a zároveň si chcete pořídit nějaké pěkné pokojové rostliny? Nejdříve si zjistěte, jestli nejde o jedovatý druh, který by mohl vaší milované kočce ublížit. Mezi pokojovkami je totiž řada jedovatých druhů. Naštěstí ale najdete i takové, které jsou krásné a ještě k tomu neškodné, kdyby je kočka náhodou chtěla ochutnat.

Pepřinec

Mezi jedny z druhů okrasných, snadno pěstovatelných a přesto neškodných druhů pokojových rostlin rozhodně patří pepřince. Konkrétně například Peperomia obtusifolia. Má listy sukulentního typu, což znamená, že dokáže zvládnout, když občas zapomenete na zálivku.

Sleziník

Krásně zelená kapradina sleziník má hladké listy. Roste velmi dobře i v polostínu, takže může být krásnou dekorací v místnosti. Bonusem je, že je naprosto neškodná, takže neublíží ani zvědavým kočkám. Sleziník vyžaduje poměrně hodně zálivky, ale dávejte pozor na přelití a dlouhodobé přemokření.

Orchideje

Jednou z klasik, která nesmí mezi pokojovými rostlinami rozhodně chybět, je orchidej. Konkrétně klasický druh Phalaenopsis, který seženete snad v každém obchodě. Nabídne květy různých barev. Samotné pěstování není nijak složité a za dobrou péči se vám odmění krásnými květy, které vydrží opravdu dlouho. Patří také mezi rostliny, které nijak neublíží kočkám.

Maranta

Další krásnou rostlinou, kterou si můžete užívat v domácnosti spolu s kočkami, je maranta. Ta má okrasně žilkované listy, které během dne vykonávají drobné pohyby za sluncem. Ocení světlé stanoviště a pravidelnou zálivku.

Horská palma

Pokud chcete spíše trochu větší rostlinu, která může fungovat jako pěkná solitérní dekorace, vyberte si takzvanou horskou palmu. Ta se celým názvem jmenuje Chamedorea sličná a v pokojových podmínkách se jí v zásadě velmi dobře daří. Růst může i v polostínu.

Foto: Pixabay

Bromélie

Další rostlinou, u které není problém soužití v jedné domácnosti s kočkou, je bromélie. Existují nejrůznější okrasné druhy s barevnými růžicemi. Dále si můžete zakoupit také bromélii, ze které časem vyroste ananas.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/g35996770/safe-cat-friendly-plants/

Náhledové foto: Pixabay