Skořice není pouhým kořením. Umožňuje rostlinám zakořenit

Skořice na kořeny

Po tomto nádherně voňavém koření se sápeme až tehdy, kdy dojdou na řadu Vánoce. Nicméně se dá skořice použít i jinak. Využijeme ji v kuchyni i při pěstování po celý rok. Pro ilustraci dodává indickým pokrmům zvláštní chuť a vůni a mění naši kultivaci v zelené pouštní jaro klidu. Jak nabídne pomoc?

Ochráníte kořeny před plísněmi

Pokud si čas od času všimnete plísně ve svých květináčích, znamená to, že jste rostlině dodali více vlhkosti, než opravdu potřebuje. Aby plíseň nenapadla kořeny nebo jiné choulostivé části rostoucí rostliny, nasypte do květináče mletou skořici. Zbavuje zeminu plísně, hub a řas. Při výsadbě nebo přesazování pokojových a venkovních rostlin do květináčů můžete zamíchat mletou skořici do zeminy, což může ochránit mladé rostliny před parazity a nabídnout pomoc při vývoji kořenů.

Přírodní odpuzovač mravenců

V případě, že netoužíte potom mít doma mravence, budete moci skořicí posypat všechna místa, kam k vám mohou tito nezvaní hosté zavítat. Máte je všude na zahradě? Posypte kolem rostlin mletou skořici a trochu ji zapracujte do půdy, což může pomoci k tomu, že si mravenci nebudou stavět podzemní chodbičky.

Chrání květy a pomáhá rostlině nasazovat další

Mladé pupeny jsou velmi náchylné vůči různým nemocem. Ale ve chvíli, kdy je ošetříte skořicí, zvýšíte šanci na jejich dozrání a zdravý růst. Budete také moci smíchat postřik z mleté skořice, se kterou budete pupeny pravidelně ošetřovat. Smíchejte 3-4 čajové lžičky skořice s 2 litry vlažné vody a poté nechejte směs vylouhovat.

Má hojící účinky

Náhodou zlomená větvička už vás nemusí trápit. Jen musíte poškozenou zónu ošetřit mletou skořicí a nalomené větvičky nebo listy se brzy vzchopí. To může být tím, že skořice zabraňuje vzniku hnilobným procesům. Po tomto ošetření opatrně přitáhněte poškozenou částí rostliny k sobě. Nikdy nekončící boj proti nakažlivým infekcím budete moci vyhrát s mletou skořicí. Stačí vzít vyrobený postřik a aplikovat jej všude tam, kde rostou houby. Ošetřování opakujte po dva týdny.

Skořice na kořeny 2
Foto: Pixabay

Dejte sbohem komárům

Existuje nepřeberné množství více či méně úspěšných repelentů, které si prostě můžete koupit v obchodě nebo namíchat doma. V případě, že se vám nechce chodit do obchodu a nemáte s čím namíchat repelent z internetu, pokuste se na místo toho, vysypat balíček skořice. Navzdory tomu, že nejde o úplně nejpovedenější repelent, vůně skořice je pro komáry nesnesitelná a může snížit počet náletů pro vaši krev.

Zdroje info: aazdravi.cz, pestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay