Jak rychle vyhnat hraboše z vašeho pozemku

hraboš

Hraboš sice vypadá roztomile, ale na zahradě jej vidí rád jen málokdo. Zbavte se proto hrabošů jednou pro vždy. Jako vždy platí, že nejlepší cestou je prevence. Jak konkrétně ale s těmito hlodavci bojovat?

Schovejte před hraboši vše, co můžete

Ano, jedině tak můžete hrabošům naznačit, že u vás jim pšenka nepokvete. Neváhejte jim také do cesty postavit přírodní pasti. I když se cesta ke zbavení hrabošů zdá být nelehká, jasným prvním krokem je zbavit se všech lákadel. Pokud máte na zahradě kupříkladu kompost, neváhejte ho v noci překrýt plachtou tak, aby se k němu žádný hraboš nedostal.

Zrní, osivo ani krmení pro ptactvo nenechte hrabošům na dohled. Ukryjte je hlavně na noc. Misky po domácích mazlíčcích zanechte na konkrétním místě vždy umyté a prázdné. Ani pítka pro ptáky nenechávejte u jejich obydlí příliš nízko.

hraboš

Foto: Pixabay

Trávu na zahradě pravidelně sekejte

Poté, co trávu posečete, umístěte do zahrady zdroje nejrůznějších pachů. Obzvláště nepříjemný jim bude mátový olej, česnek, bezinky, anebo ricinový olej. S ricinovým olejem ale opatrně, neubližte rostlinám ani půdě. Olej rozlijte jen do misek tam, kde se hraboši pohybují nejčastěji.

Odvar z bezinek můžete po zchlazení naopak zalít podél celých záhonů. Na tácek nezapomeňte naservírovat čerstvě oloupaný česnek. Aby bylo aroma ještě výraznější, můžete z česneku připravit i silný odvar.

Účinnou pastí může být i kočičí písek

Kočkolit hraboši bytostně nesnáší, nepříjemná je jim jeho samotná struktura. Pokud v písku zbude navíc pach i po predátorovi, máte nad hrabošem vyhráno. Pach přirozeného nepřítele vzbudí vždy ten největší strach.

Na pomoc si můžete vzít ještě elektronickou plašičku, která vydává nepříjemné zvuky, které lidské ucho neslyší. Do cesty hrabošům postavte ale i nahrávky zvuku psů a koček. Nahrávky přemisťujte na různé místa, hraboši jsou totiž velice inteligentní.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/podcasty/jak-vyhnat-hrabose-ze-zahrady/

https://www.ceskestavby.cz/clanky/prinasime-12-osvedcenych-tipu-jak-vyhnat-hrabose-z-vasi-zahrady-27472.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.