Sklokeramická varná deska

Možnosti přípravy pokrmů jsou dnes hodně pestré a záleží pouze na každém z nás, co se rozhodne uvařit či upéct. O stále větší oblibě vaření jednoznačně hovoří i celá řada kulinářských show, které neustále vidíme v programu mnohých televizních stanic. Základem přípravy jakýchkoli pokrmů jsou bezesporu spolehlivé sporáky a varné desky. V následujícím textu se budeme soustředit na klasickou sklokeramickou desku. Ta byla jakýmsi nástupcem standardních plynových desek.

Pomalejší vaření

Příprava jídel často závisí i na manipulaci s konkrétní varnou deskou. Nejčastěji se stále v oblasti restaurací a gastronomie všeobecně využívá plynová varná deska. Má ovšem několik nevýhod, a tak si spousta z nás pořizuje sklokeramiku. Právě sklokeramická varná deska dokáže pomoct při vaření zejména z hlediska bezpečnosti. Nepracujete na otevřeném ohni, takže nedochází k vyššímu riziku vznícení okolních věcí.

Čisté vaření

Velkou výhodou sklokeramické varné desky je především fakt, že nabízí mnohem čistší vaření. Hrnce a nádobí rozhodně na rozžhavené elektrické plotně netrpí takovým způsobem, jako je tomu u plynových varných desek. Ostatně při pohledu na dno hrnce se můžete bez problémů přesvědčit sami. Pokrmy uvařené na sklokeramické desce jsou bezesporu plnohodnotné a stoprocentně s nimi.

Design desky si zvolíte sami

Sklokeramické varné desky se vyznačují různým designovým provedením. Určitě můžete volit celou řadu barevných variant, které vypadají moc hezky. Vynikající je třeba bílá sklokeramická deska. Vkusně vypadají ale i modely v černé barvě a jiných designových podobách. Dokonce lze sehnat i plynové sklokeramické desky, které fungují na podobném principu, jako je tomu u elektrických. Vhodné je vybírat tyto desky ve značkové podobě. Tyto varné desky dokážou vydržet velmi dlouhou dobu a jejich vzhled je jedinečný.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *