tesařské kladivo

Tesařské kladivo se vyplatí

Tesařské práce jsou většinou poměrně náročné a logicky si vyžadují správné nářadí. Mnohdy dochází k tomu, že i tesař situaci podcení a pořídí si nástroje, které svou kvalitou bezesporu nenadchnou. Příkladem budiž například využití standardního kladiva při tesařských pracích. Tento typ kladiva není určitě špatný, nicméně na tesařské práce se nejedná o zrovna nejvhodnější variantu. Zvolit byste měli bezesporu kvalitní a spolehlivé tesařské kladivo, které dokáže mnohdy doslova divy. Podívejme se tedy na to, co by mělo opravdu dobré tesařské kladivo splňovat.

Opravdu pevná ocel

V první řadě bychom měli dbát na opravdu pevnou ocelovou část kladiva. Ta totiž musí snést prakticky největší tlak. Optimální je zejména kalená ocel, která svou pevností stoprocentně nadchne. Zapomenout nelze ani na správný tvar kladiva. Z jedné části musí mít větší plochu sloužící na zabíjení hřebíků. Ta může být navíc ještě vroubkovaná, což vede k mnohem nižšímu skluzu. Jeho eliminací se vám budou hřebíky zabíjet mnohem snáz. Z druhé strany by mělo tesařské kladivo disponovat opravdu ostrým hrotem, který se dokáže zaklesnout do trámu. Při řešení konstrukce střechy vám tak bude tento typ nástroje maximálně nápomocný.

Rukojeť pro pohodlné tesařské práce

Neskutečně důležitá je mimo jiné také rukojeť kladiva. Ta by měl v každém případě splňovat zejména ergonomické pojetí nástroje. Pokud je rukojeť přímo konstruovaná do rukou určitého pracovníka, pak se mu s kladivem bude zacházet mnohem jednodušeji a bez výrazné námahy. Pokud je navíc ještě rukojeť hmotnostně minimálně disponovaná, pak se únava dostaví co nejpozději. Z materiálů je ideální dřevo anebo lehký kov.

Volte značkové zboží

Určitě není od věci zvolit značkové tesařské kladivo, které je vyrobeno z těch nejlepších materiálů. Výbornou značkou je třeba Stanley. Toto nářadí je schopno vydržet vysokou zátěž a dlouhodobě vykazuje opravdu spolehlivé výsledky. Kladivo navíc disponuje pogumovanou tvrzenou rukojetí, která má vynikající vlastnosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *