text

Šikovně vybrané textilie váš domov úplně promění

Záclony, závěsy nebo třeba povlak na starou pohovku dokáží zcela změnit atmosféru, panující v místnosti. Ne vždy však ovládáme pravidla, nutná pro jejich bezchybný a správný výběr. Věděli byste například, jak vybírat závěs podle tvaru okna?

Pro začátek se pojďme odklonit od tradičního pojetí barev v našich bytech. Bílé záclony a hnědé nebo béžové závěsy už dávno nejsou IN, barevný poměr se totiž může klidně docela otočit 🙂 Nejde-li vám primárně o zakrytí výhledu, ale spíše o dekorativní funkci, klidně si vystačíte se záclonami s barevnými vzorem, například ve voálové úpravě. Samotné odstínění pak mohou zastat třeba žaluzie nebo rolety – mimo dobu použití šikovně schované v liště.

Na tvaru okna záleží

Nejste tak úplně spokojeni s tvarem nebo velikostí hotových stavebních otvorů, Dobře vybrané bytové textilie mohou výhodu prvního dojmu šikovně zvrátit ve váš prospěch. Tak například krátká okna si zaslouží záclony závěsy až na zem – opticky se tím prodlouží.

Velká okna uvítají spíše kratší textilní dekorace, nebudou tak zabírat více prostoru, než by bylo v místnosti žádoucí. A konečně úzká okna vám budou vděčná za bohaté řasení záclon a závěsů – na první pohled tak budou totiž vypadat širší.

Nezapomeňte i na důležité pravidlo nákupu – záclona či závěs by měly být vždy alespoň o jeden metr delší než samotné okno. Jedině tak je budete moci elegantně nařasit a dodat tak celému prostoru eleganci.

Módní trendy: tón v tónu

A pokud chcete být opravdu IN, laďte vybavení mezi sebou navzájem nejenom co do barvy, ale také do vzoru. Dnes už není těžké sehnat například stejně vyvedené tapety a závěsy, případně sladit vzor záclon se vzorem na povlečení. Platí jen jedno pravidlo: vše je povoleno. Harmonický výsledek vás pak dozajista příjemně překvapí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *