Lněné povlečení

Ložnice snů, jak ji zařídit?

Pro příjemný pocit, zdravý spánek a příjemný odpočinek je důležitá správná matrace, kvalitní rošt a postel. Důležitou roli hrají i barvy a vybavení místnosti. Jak si zařídit ložnici snů?

Začněte postelí

Správná matrace, kvalitní rošt a postel je základem zdravého spánku. Můžete si vybrat měkké matrace ze studené pěny, středně tuhé z paměťové pěny až po ty tvrdší z koňských žíní nebo kokosového vlákna. Obecně jsou nejtvrdší matrace vhodné pro děti a pro ty měkčí by se měli rozhodnout zejména senioři. Při zdravotních problémech, jako jsou bolesti zad a kloubů, sáhněte po zdravotních nebo ortopedických matracích. Doplňte nastavovací rošt a postel z masivu.

Zachumlejte se

Pro větší pohodlí si pořiďte chrániče matrací, na ně komfortní prostěradla a zachumlejte se do přikrývek a polštářů s příjemným povlečením. Kromě příjemné bavlny můžete vsadit na luxusní satén, nestárnoucí damašek nebo přírodní len. U lněného povlečení se můžete těšit na velmi dobré udržování tepla, perfektní cirkulaci vzduchu a antibakteriální funkci. Nezapomeňte na kvalitní deky pro zahřátí a vsaďte na tradici českého výrobce. Doplňte pár malých polštářků s jedinečnými povlaky a pro pohlazení oka si pořiďte i přehozy na postel. Prostě se hýčkejte a mějte se rádi.

Lněné povlečení

Zdroj obrázku: Goldea.cz

Závěsy na okna

Kromě žaluzií a rolet pro úplné zatemnění si pořiďte i něco pro pohlazení duše. Okna opatřete záclonami a doplňte je pěknými závěsy. Navíc si můžete dopřát mnohem větší zatemnění. Ložnici laďte do dvou jemných barev a nechte energie v klidu. Nevolte výrazné barvy, ale jen ty s nádechem nostalgie. Lépe tak budete odcházet do říše snů a budit se odpočatí s úsměvem. Nedávejte sem nic, co by vás mohlo rušit. Vsaďte na minimum nábytku i dekorací. Na noční stolek si dejte oblíbenou knihu a lampičku. Na atmosféru v ložnici má velký vliv i osvětlení. Zvolte kromě lampičky i jedno centrální, které by se však mělo být tlumené a nemělo by viset přímo nad postelí.

Autor článku: Goldea.cz – Výrobce bytového textilu.

Zdroj náhledového obrázku: Goldea.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *