Dětský stůl a židla

Sektorový nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj představuje místnost, která vám na jedné straně přináší radost a na druhé také starosti související především s jeho dokonalým vybavením. Hlavně u dětského pokoje menších rozměrů se jedná o poměrně nepříjemné zařizování, jelikož se do jeho interiéru nevejde standardní prostorový nábytek, jako je tomu u velkých dětských pokojů. Je tak třeba sáhnout po jiném typu, který představuje dětský sektorový nábytek. Zejména ten se sklopnými postelemi je opravdu vysoce kvalitní a dokáže ušetřit dostatečné množství prostoru. Podívejme se na různé možnosti využití tohoto typu nábytku v místnosti určené pro děti.

Sklopná postel jako základ

Velmi důležitou roli hraje v dětském pokoji zejména postel. Právě na ní dítě odpočívá, hraje si a tráví velkou porci volného času. Výbornou volbou je sklápěcí mechanismus postele, který vede směrem do skříně. Přes den je postel schovaná a v případě potřeby ji můžete bez větších potíží roztáhnout a odkrýt tak relaxační prostor. Manipulace s postelí musí být velmi jednoduchá a klást důraz je zapotřebí hlavně na celkovou bezpečnost sklápění. Ta si v dětském pokoji zaslouží maximální pozornost.

Nápaditý nábytek pro miminka

Součástí sektorového nábytku v dětském pokoji může být bezesporu i samotný nábytek určený pro miminka. Ten by měl být praktický a také odolný. Například známý výrobce NOUKIE´S nabízí nábytek z MDF a také bílého nalakovaného dřeva pocházejícího z buku. Dřevo je ošetřeno proti oděru, takže se jen tak neopotřebí i při častém skotačení vašich ratolestí.

Kvalitní pojezdy

U sektorového nábytku jsou také velmi důležité pojezdy a jejich mechanismus. Rozhodně není od věci koupit si ty nejkvalitnější, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Skvělý je v tomto ohledu především německý výrobce pojezdů a kování Blum, jehož sortiment je vysoce kvalitní a vydrží skvěle fungovat velmi dlouhou dobu.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *