nahledovy

Jak správně vybrat bojler?

 Nemáte přístup k rozvodu teplé vody? Nezbývá, než si pořídit bojler. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám budou při výběru nápomocné.

Objem a umístění

Mezi základní parametry, na které byste měli při výběru bojleru brát zřetel, je objem. Do místností, ve kterých nepotřebujete velké množství vody, jsou vhodné menší průtokové ohřívače o objemu do 6 litrů. Naopak pro ohřátí vody v koupelně upotřebíte bojler s větším objemem – vybírejte dle očekávané výše spotřeby a počtu členů domácnosti.

Co se týče umístění, menší průtokový ohřívač schováte pod dřezem nebo nad baterií. Větší bojlery lze umístit na zeď, a to vertikálně nebo horizontálně. Výhoda svislých bojlerů spočívá v tom, že se v nich teplá voda tolik nemísí se studenou. Ležaté bojlery zase nepotřebují tolik prostoru.

01

Zdroj obrázku: sunline-agida.cz

Jak vybrat vhodný typ ohřívače?

Pravděpodobně budete volit mezi průtokovým a zásobníkovým ohřívačem. V průtokovém ohřívači se voda připravuje pouze v době a množství aktuální spotřeby. Zásobníkové ohřívače ocení každý, kdo potřebuje dostatečnou zásobu teplé vody.

Obě varianty jsou k mání jako tlakové a beztlakové. Tlakové ohřívače jsou určeny k odběru vody z více míst, v případě beztlakového lze vodu odebírat pouze z jednoho místa.

02

Zdroj obrázku: sunline-agida.cz

Chcete ušetřit? Pořiďte si bojler s tepelným čerpadlem

V posledních letech vzrůstá poptávka po úsporném řešení ohřevu teplé vody. Kombinovaný bojler s tepelným čerpadlem nachází využití v rodinných domech, bytech, ale také hotelích. Nabízí výrazně levnější ohřev než běžné bojlery a v praxi vám ušetří až 2/3 výdajů. V praxi však nejde jen o to, že velké množství tepla získává z okolního vzduchu ve sklepě – roli hraje také možnost získání dotace a výhodného tarifu. Oproti solárním kolektorům navíc nejsou závislé na počasí.

Chcete-li se o bojlerech s teleným čerpadlem dozvědět více, zamiřte na www.sunline-agida.cz. Přední český výrobce tepelné techniky vyrábí také bazénová tepelná čerpadla, infrazářiče a další produkty.

Zdroj náhledového obrázku: sunline-agida.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *