Rohová sedací souprava

Sedací souprava jako srdce obýváku: 3 tipy pro správný výběr

Zařizujete si nový obývací pokoj, nebo se snažíte zcela změnit styl toho stávajícího? Ať už jste aktuálně v jakékoli ze zmiňovaných situací, v každém případě se jako první budete poohlížet po elegantní sedací soupravě. Ta je totiž středobodem celé této místnosti. Vybrat vhodný model není nejjednodušší. V potaz je totiž zapotřebí brát celou řadu důležitých aspektů. Jakých? Nepřestávejte číst, v následujících řádcích na 3 úplně nejdůležitější upozorníme.

Rohová sedací souprava

Zdroj obrázku: nabytek-elegance.cz

Kvalitní materiál konstrukce a tvar sedačky

Konstrukce moderních sedacích souprav jsou dnes většinou vyrobeny z masivního dřeva. Na trhu najdeme i spousty modelů, u nichž hraje prim dřevotříska. Ta je samozřejmě méně pevná, nicméně sníží cenu konkrétního výrobku. Některé sedací soupravy jsou vyztužené i kovem. Co se týká tvaru, existují fakticky tři alternativy. Tou první jsou klasické prostorové sedací soupravy hodící se v doplnění o křesla a taburety do větších obývacích pokojů. Tady jsou mimo jiné vhodné i sedačky do U. Rohové variace do L se hodí spíše do menších místností.

Rozkládací mechanismus

Určitě je zapotřebí brát v potaz také praktické použití sedačky. Optimální je model disponující rozkládacím mechanismem. V případě potřeby získáte další lůžko pro návštěvu. Stejně tak jsou vynikající i variace disponující úložným prostorem. Vždyť i do malého taburetu, který je dutý, lze umístit předměty občasného použití.

Rozkládací sedací souprava

Zdroj obrázku: nabytek-elegance.cz

Pevná a elegantní potahová látka

Je to právě potahová látka, která dokáže na první pohled zaujmout, a to jak pozitivně, tak mnohdy i v negativním slova smyslu. Vybírat lze mezi klasickou kůží a látkovinou. První druh potahu je elegantní, poněkud dražší, nicméně ne příliš praktický. Zvolíte-li pevnou látku, máte větší šanci trefit odstín obývací stěny a ostatního nábytku. Stejně tak odolá řádění dětí a domácích mazlíčků.

Zdroj náhledového obrázku: nabytek-elegance.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *