Izolace zdiva2

Sanace zdiva: Jakou technologii zvolit?

Realizace jakékoli novostavby vyžaduje dodržení spousty různých pravidel a nařízení. Tradičně se klade důraz hlavně na dokonalou izolaci proti vlhku. A není se čemu divit, vždyť právě vlhkost dokáže zničit jakoukoli budovu. Na to se ale bohužel nemyslelo v dobách minulých, a tak je nadměrná vlhkost jakýmsi fenoménem většiny starších staveb. Před renovací je tedy nezbytné znát, jaký je konkrétní přesný stav objektu. Důležitá jsou místa kondenzace a vody a případně samozřejmě statika. Zbavit se vlhkosti lze prostřednictvím sanace vlhkého zdiva. Proč je třeba tuto činnost vykonat? Jaký způsob je možné volit a na koho se obrátit?

Vlhkost nemá v objektu co dělat

Důvodů, proč je zapotřebí vlhkost eliminovat, bychom našli určitě spousty. V první řadě likviduje samotné zdivo, které postupně podléhá zkáze. Jinak je také nezbytné upozornit na fakt, že přítomnost vlhkosti vede ke vzniku nejrůznějších plísní a hub, jejichž spóry se nacházejí ve vzduchu a mohou člověku způsobit nepříjemná onemocnění.

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Jaký druh sanace vlhkého zdiva volit?

To záleží na charakteru a stavu konkrétního objektu. Tradičně se volí hned několik postupů, které představíme.

Podřezání zdiva

Mezi nejznámější technologie se řadí bezesporu tzv. podřezání zdiva. Řeší se prostřednictvím řetězové pily nebo diamantového lana. Účinky obou postupů jsou vysoce efektivní. Diamantové lano si poradí i s maximálně tvrdými a odolnými materiály.

Sanace nerezovými plechy

Objekty vyznačující se průběžnou spárou vyžadují specifickou sanaci pomocí nerezových plechů. Ty se spojují zámky.

Metoda svislé izolace

Tento typ sanace zdiva je ideální hlavně u budov s vlhkými sklepy. Dům je kompletně odříznutý od zeminy a vzlínající vlhkost nebude mít šanci.

Ostatní metody

Poměrně známá je také sanace vlhkého zdiva pomocí elektroosmózy pracující s magnetickým polem Země. Známá je i chemická injektáž zdiva.

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Obraťte se na odborníky

Ať už potřebujete zbavit vlhkosti jakýkoli objekt, určitě vsaďte na specialisty. Naším tipem je společnost František Hróz mající v oboru dlouholeté zkušenosti a nabízející prakticky všechny zmiňované metody sanace vlhkého zdiva.

Zdroj náhledového obrázku: izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *