Konferenční stolek

Jak vybrat konferenční stolek: Podle těchto hlavních aspektů

Když se řekne obývací pokoj, mnohým z nás se vybaví především sedací souprava, velká televize a nějaké ty skříňky. Mnohdy se ale zapomíná na velmi důležitou součást této místnosti, jíž je bezesporu konferenční stolek. Vybrat ten správný nemusí být vůbec jednoduché. Vždyť na trhu se jich nachází spousta a vy byste měli myslet jednak na estetickou stránku věci a jednak také na praktické využití tohoto kusu nábytku. My se na nejdůležitější aspekty této nelehké volby podíváme mnohem podrobněji.

Konferenční stolek DENVER

Konferenční stolek DENVER

Zdroj obrázku: houseland.cz

Optimální výška v hlavní roli

Při řešení výšky konferenčního stolku berte v potaz hlavně typ sedací soupravy. Konferenční by měl být zkrátka zhruba stejně vysoký. Při posazení na sedací soupravu bychom měli mít kolena zhruba v úrovni desky samotného konferenčního stolu. Klasický jídelní stůl sice konferenční nealternuje, nicméně při pojídání dobrot byste se neměli ohýbat a nemůže zavazet, když sledujete televizi. Před nákupem konferenčního stolku si tedy změřte výšku sedací soupravy.

Konferenční stůl s hodinamiKonferenční stůl s hodinami

Zdroj obrázku: houseland.cz

Tvarů existuje takřka nespočet

Co se tvarů týče, alternativ výběru máte neskutečné množství. Tradičně se volí mezi obdélníkem, čtvercem, oválem a kruhem. V potaz berte opět velikost sedačky a samozřejmě celkový prostor obývacího pokoje. Jinak nezapomeňte i na vlastní aktivity. Jsou lidé, jimž konferenční stolek slouží jen na odložení šálku kávy a novin. Jiní na něm mají naopak hned několik knih a jiné věci. V tomto případě nejsou od věci dva stolky důmyslně vložené do sebe.

Konferenční stolek TINA MAX

Konferenční stolek TINA MAX

Zdroj obrázku: houseland.cz

Jaký materiál volit?

Otázka může znít i jinak. Dřevo, plast nebo sklo? Jakousi tradiční variací jsou dřevěné konferenční stolky. Působí nadčasově a využívají se již desítky let. Nejmodernější je dnes zřejmě sklo. Vsadit ale můžete též na lehké plastové stolky. Jinak bývají mnohé variace obohacené také o kovové prvky.

A kde konferenční stolky vybírat? Třeba v eshopu Houseland.cz. Právě odtud ostatně pochází i ty, jež jsou na obrázcích.

Zdroj náhledového obrázku: houseland.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *