Samolepky na zeď – oživte svoje bydlení. Moderní generace nabídne jednu velmi užitečnou vlastnost

Obývací pokoj

Kdo je nemá, jakoby nebyl – proč jsou vlastně tak populární? Představují levnou a přitom efektní dekoraci, kterou však lze kdykoliv bez následků odstranit nebo vyměnit. Zatímco vytapetovaná stěna by si v případě obměny vyžádala novou výmalbu, kvalitní samolepku pouze odstraníte a máte hotovo.

Už dávno tak tedy neplatí, že je potřeba samolepky pravidelně přelepovat (stejně jako je to doporučováno například u barevných obrázků, vyráběných barvami na sklo). V tomto ohledu se zkrátka technologie značně posunuly dopředu – a to platí i u dalších aspektů bytových samolepek.

Neomezený výběr pro vaši spokojenost

Můžete se tak obklopovat oblíbenými motivy podle své aktuální nálady. Na jaře vám tak udělají společnost veselí ptáčci, v létě třeba oblíbení chundelatí chlupáči, na podzim můžete dát přednost rostlinným motivům a zimní lenošení si zpříjemnit třeba nějakým zajímavým citátem. V této oblasti záleží výběr a rozhodování opravdu jen na vás. Nebojte se experimentovat – koneckonců, ani kvalitní samolepky nejsou tak drahé, abyste si je nemohli dovolit párkrát do roka vyměnit. Přitom však tvoří natolik zajímavý detail, že se na sebe snadno strhnou pozornost v celé místnosti. Inu – za málo peněz hodně muziky, jak se říká. A u samolepek to rozhodně platí dvojnásob.

02_samolepka

Foto: Pixabay

Svůj byt vyzdobíte během několika minut

Moderní jsou zejména vinylové samolepky na zeď, přívětivé k opakované aplikaci, s barevnou stálostí a pestrým výběrem možných motivů. Jejich cena je opravdu nízká, vyplatí se však investovat ještě pár desetikorun navíc a pořídit si plastovou stěrku, díky níž odstraníte ze samolepky i ty sebemenší vzduchové bubliny, a zajistíte jí tak nejenom báječný vzhled, ale i dlouhou trvanlivost.

Ale nemusí jít jen o pouhou dekoraci k navození dobré nálady či povzbuzení kreativity. Samolepky na stěnu dokáží zakrýt i menší defekty, skvrny a další nepříjemnosti, které není možné z jakéhokoliv důvodu ihned odstranit.

Samolepky na zeď mají mnohem širší využití

Ale nenechte se mýlit. Nejsou omezeny jen použitím na stěny pokojů. Uplatní se na jakékoliv rovné ploše – oknech, dveřích, domácích spotřebičích, na nábytku, obkladech apod. Milujete kočičky? Vyzdobte si s nimi svůj pracovní koutek nebo relaxační prostor v obývacím pokoji. Dětem může při usínání dělat společnost roztomilý medvídek vedle postele a návštěvy zase ocení pohled na nějaké to přírodní panorama, které v moderní domácnostech s lehkostí nahrazuje těžkopádně obrazy nebo sady rodinných fotografií. Fantazii se meze nekladou.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://blog.velkykosik.cz/samolepky-jako-nenarocne-bytove-doplnky/, https://www.fugu.cz/jak-vybrat-samolepku-na-zed-druhy-materialu

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.