Sada kořenek by měla vypadat hezky

Moderní vzhled kuchyně si doslova vyžaduje i moderní vybavení, které jde s dobou d okáže nabídnout opravdový vkus. Základem výbavy jakékoli kuchyně je pochopitelně prostírání a celkový vzhled této místnosti podpořený malbou a skříněmi. Jestliže chceme, aby naše kuchyně vypadala vkusně, pak musíme vsadit i na hezké prostírání a v neposlední řadě i na samotné součásti jídelních setů. Typické jsou v tomto ohledu především vkusné kořenky. Ty již na první pohled mohou o hostiteli prozradit mnohé…

Skleněné kořenky musí být čisté

Jestliže zvolíte do domácnosti klasické skleněné kořenky, nebude váš výběr určitě nijak špatný. Tyto kořenky vypadají moc hezky a dokážou udělat na první pohled dobrý dojem. Určitě je ale nezbytné dbát na to, aby kořenky byly neustále čisté. Sklo je docela náchylné ke znečištění, takže je nutné jej neustále leštit. Velkou výhodou těchto kořenek je i jejich bytelnost a fakt, že víte, kolik soli či pepře v nich ještě zbývá!

Keramické a dřevěné kořenky

Jestliže z nějakého důvodu skleněné kořenky nechcete, pak není problém volit třeba keramické kořenky. Ty mohou vypadat moc hezky a rozhodně se může vyplatit do nich investovat. Optimální bude, pokud zvolíte vzhled kořenek stejný, jako je tomu u vzhledu hrnků a keramiky všeobecně. Sázkou na jistotu jsou ale i kořenky dřevěné. I u nich není vidět, kolik koření ještě zbývá. Výborné jsou i kořenky v podobě elektrických mlýnků koření. Zajíkavé mohou být i etikety na kořenky ve dřevě. Samolepky na kořenky ale mohou být nahrazeny klidně i rytými či vypalovanými nápisy.

Plastové kořenky do kuchyně nepatří

Pokud se rozhodnete na kořenkách šetřit, pak klidně můžete, nicméně takové plastové kořenky je vhodné ve svém výběru raději vynechat. Jejich vzhled je laciný a celkově by degradoval celkovou vizáž kuchyně. Ani hezký stojan na kořenky většinou nijak podobu plastových kořenek nezamaskuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.