01_vysavac

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač? Který je ten pravý právě pro vaši domácnost

Vysavač je dnes nepostradatelným pomocníkem každé domácnosti. Jeho výběr ale může být poměrně náročný, neboť na trhu je k dispozici celá řada typů a modelů, ve kterých není snadné se zorientovat. Parametrů, podle kterých lze vysavač vybírat je mnoho. Jedním z nejdůležitějších je potom způsob ukládání vysátých nečistot. Je řešen sáčkem, nebo bez něj? A pro koho je jeden či druhý typ vhodný?

Pro a proti sáčkových vysavačů

Ani jeden z uvedených typů vysavače není jednoznačně lepší. Každý má svá pro a proti. U sáčkového vysavače je výhodou obecně vyšší výkon (pokud porovnáváme sáčkové a bezsáčkové vysavače zhruba stejné třídy). Plný sáček s nečistotami lze potom velmi snadno vyjmout a bez další manipulace přímo vyhodit. To ocení především alergici, který vysypávání nádobky u bezsáčkových modelů a její vymývání nemusí dělat dobře.

Z nevýhod je třeba zmínit především nutnost dokupovat sáčky. Množství závisí na ploše domácnosti a četnosti vysávání, jedná se ale o další provozní náklady, se kterými je třeba zkrátka počítat. Sáček také tvoří bariéru, která snižuje riziko toho, že některé nečistoty (typicky zvířecí chlupy) budou cestovat po vysavači a poničí např. jeho motor.

02_vysavac

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Výhody a nevýhody bezsáčkových vysavačů

Jak již plyne z výše uvedeného, hlavní výhodou bezsáčkového vysavače je to, že není třeba dokupovat sáčky. Kromě toho je sběrná nádobka omyvatelná a pokaždé je tak možné vysavač dokonale vyčistit. Alergici manipulaci s nádobou plnou prachu, chlupů apod. moc neocení. Na druhou stranu se při pravidelném vysypávání nádobky nemají roztoči možnost množit tak jako v případě sáčku, který je ve vysavači někdy i hodně dlouhou dobu.

Některé nevýhody bezsáčkového vysavače lze navíc eliminovat tím, že si člověk pořídí vyšší model, např. vysavač s vodní filtrací, u kterých je zajištěno, že nečistoty se nebudou jakoukoliv cestou vracet zpět do okolí.

Rozhodnutí je na každém zákazníkovi. Oba typy vysavačů mohou odvádět dobrou službu, záleží jen na soobních preferencích a prioritách.

Zdroj náhledového obrázku: 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *