nasdum.eu_interie_cz_nahledovy

Jak vyzdobit dětský pokoj a udělat z něj opravdové království?

Člověk se může v oblasti interiérového designu cítit jako ryba ve vodě, ale když přijde na dětský pokoj, mnohdy jen bezradně tápe. Možná podobné pocity zažíváte právě nyní. Doposud jste vylepšovali pouze místnosti, které primárně využíváte vy a najednou máte před sebou nelehký úkol. Určitě ho zvládnete, jen se musíte přenést zpátky do dětských let a oprostit se od uvažování dospěláka. Abychom vám zdobení dětského pokoje usnadnili, připravili jsme pro vás několik skvělých tipů.

Veselé stěny hýřící barvami

Dítě svůj pokoj považuje za bezpečný přístav, a proto by se v něm mělo cítit příjemně. Ale jak v místnosti nastolit pohodu, a navíc u dítěte podpořit kreativitu, nebo naopak potlačit některé negativní projevy? Naprosto zásadní vliv na celkovou atmosféru mají barvy. Přečtěte si základní charakteristiku jednotlivých odstínů a vybírejte s ohledem na potřeby vašeho potomka.

Pokud se vám do malování nechce, zahalte stěny do nového hávu pomocí tapety. Jasnou volbou jsou motivy veselého ražení, ideálně s oblíbenými dětskými hrdiny a pohádkovými postavičkami.

Zdroj obrázku: interie.cz

Na útulnosti pokojíčku dodají bytové textilie

Jeví-li se vám prostor poněkud stroze, doplňte jej o základní bytové textilie. Okna snadno promění závěsy a záclony – obojí je samozřejmě k dostání v hravém designu určeném speciálně do dětského pokoje.

Postel opatřete roztomilým dětským povlečením (opět byste měli sáhnout po některém z populárních motivů) a navrch přidejte několik měkoučkých polštářků. Výsledek vás mile překvapí!

Dětský pokoj v jednotném stylu

Obdivujete tematické dětské pokoje, tedy místnosti laděné do specifického stylu? Pokud se v takovém shlédne i vaše ratolest, vyjděte ji vstříc. Pokoje s motivy pirátů, automobilů, princezen apod. představují splněný sen každého dítěte. Ale pozor – takové řešení má jednu podstatnou nevýhodu. S přechodem na druhý stupeň základní školy budete interiér s velkou pravděpodobností kompletně měnit – v očích dospívajícího dítěte bude jednoduše „trapný“ a příliš dětinský.

Zdroj náhledového obrázku: interie.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *