Centrála

5 tipů pro správný výběr elektrocentrály

Potřebujete elektrocentrálu? Možná právě stavíte, případně nemáte chatu nebo zahradní domek napojený k síti nebo jste v úplně jiné situaci. Ať už řešíte cokoli, rozhodně se vyplatí výběr tohoto zařízení nepodcenit. Rozhodovat byste se měli hned podle několika důležitých aspektů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. Uvedeme pět nejdůležitějších.

Jaké bude využití elektrocentrály?

Kde vlastně budete elektrocentrálu potřebovat? Je rozdíl, jestli bude občasně používaná na chatě, nebo se naopak zvolí jako záložní zdroj na stavbě, případě bude sloužit jako zdroj hlavní. Důležité budou nároky na tichý provoz, dostatečné množství vyrobené elektřiny a také třeba ekologický aspekt.

Přenesete centrálu sami?

Počítejte s tím, že většina elektrocentrál se řadí mezi poměrně hodně těžká zařízení. Statické využití centrály na stavbě vyžaduje dieselový model, který je hodně těžký a přístroj se často přenášet nebude. Benzínový nebo plynový přístroj už bude mnohem lehčí a zvládnete ho často přenést i bez pomoci jiných.

Kvalita elektrocentrály

Určitě se při výběru elektrocentrály zaměřte na přítomnost kvalitního motoru. Ideální je samozřejmě značkový. Překontrolujte si také součástí konkrétního modelu. Čím více jich bude z kovu, tím lépe. U neznačkových centrál dochází častěji k problémům.

Centrála

Elektrocentrála: Zdroj obrázku eprofi.cz

Bezpečnost použití

U elektrocentrál existují dvě označení ochrany. Jedná se o krytí proti padající vodě pod úhlem 60 stupňů a vniku nežádoucích předmětů. Značí se IP 23. Lepší je krytí IP 54, kdy je přístroj úplně těsný a voda nemá šanci.

Výbava elektrocentrály

Mnohé modely elektrocentrál se vyznačují velmi bohatou výbavou. Jmenovat bychom mohli třeba přítomnost dobíječe startovních baterií nebo dálkové ovládání. Výborný je také podvozek s kolečky, který usnadní převoz.

Elektrocentrála: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *