S tímhle trikem už se vám nikdy nebude lepit prach na koště

koště

Známe to všichni: koště sice dobře mete, ale na jeho štětinách jsou již po chvíli nalepené chuchvalce prachu. Existuje nějaký trik, který nám umožní se tomuto scénáři vyhnout? Existuje, je tak jednoduchý (až primitivní), že jej řada lidí možná ani za trik nebude považovat. Důležité ale je, že funguje.

Bez koštěte to jde těžko

Úklid domácnosti není pro většinu lidí zrovna oblíbenou činností, na druhou stranu ale může jít i docela hravě, pokud ovšem využijete pár osvědčených triků. Ty jsou dnes důležitější než kdy dřív. V době navýšení cen za energie se stále více upouští od používání elektrických spotřebičů, které jsou hlavními žrouty elektřiny.

Na místo nezbytného, v dnešní době ale drahého elektrického vysavače, tak můžete využít obyčejné koště. Jistě to nepůjde pokaždé, ale minimálně na rychlé smetení špíny si s koštětem jistě vystačíte a tím pádem také ušetříte. Mnohdy se ale stává, že se vám při úklidu lepí prach na štětiny u koštěte. Je proto dobré se tohoto problému vyvarovat hned v začátku.

koště

Foto: Pixabay

Štětiny a prach

Štětiny koštěte na sebe při každém pohybu nachytají prach a různé další nečistoty, které se časem nabalí v jednu objemnou kouli, která nejde příliš snadno odstranit. Štětiny na koštěti díky tomu postupem času plstnatí a také zapáchají. Aby k něčemu takovému nedocházelo, postačí navléknout na koště obyčejný mikrotenový sáček většího rozměru tak, aby pevně šel omotat kolem rukojeti koštěte tak, aby pevně držel.

Při zametání se vám díky tomu nebudou chytat žmolky na štětiny. Navlečený igelit na koštěti lze později využít i jako odpadkový pytel na smetí. Vaše koště tak zůstane hygienicky čisté.

S takto upraveným koštětem je navíc možné zamést i koberec s krátkým vlasem.

Ze stejného důvodu je dobrým pomocníkem i koště s gumovými štětinami, na které se také prakticky nic nelepí. Toto koště lze potom jen opláchnout vlažnou vodou. Navíc nepoškozuje díky jemným vláknům ani povrchovou úpravu všech podlahových krytin což ocení především ti, co vlastní plovoucí nebo dřevěné podlahy.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/koste-uklid-30000913.html

https://www.rady-navody.cz/domacnost/uklid/6276-kostata-v-domacnosti-jak-o-ne-pecovat-aby-dlouho-vydrzela

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.