Praktický trik na mytí oken. Použijte čaj a okna se budou bezchybně lesknout bez jakýchkoli šmouh nebo kapek

Okno

I v případě, že okna myjete často mnohokrát do roka, je obtížné udržet je zcela čistá. Na druhou stranu nebudete potřebovat různé čisticí prostředky pro údržbu. Budete se moci zbavit šmouh a okna bezchybně vyčistit i bez nich.

Proč se tvoří šmouhy?

Okna byste neměli čistit za silného slunce. Skutečně i když to vypadá lákavě, počkejte si na podvečer nebo na zamračené/oblačné dny. To bude ideální, protože slunce způsobí, že tekutina rychle zaschne a odhalí šmouhy na oknech. Dalším problémem je voda. V mnoha domácnostech je voda tvrdá a mytí oken s ní není jednoduché. K tomu se na skle usazují různé nečistoty. Ale v případě, že použijete převařenou nebo destilovanou vodu, uděláte lépe.

Čaj místo chemie

Budete potřebovat čtyři sáčky černého čaje, nádobu s vodou a stříkací láhev. Pro začátek vodu uvařte a nechte 4 sáčky v hrnku alespoň 15 minut namočené. Nakonec je vyjměte a zlikvidujte, nechte čaj zcela vychladnout a nalijte ho studený do láhve na rozprašování. Nyní jste si vyrobili domácí čistič oken, který prakticky nic nestojí, ale zato se s ním budou všechny skleněné povrchy třpytit. Vydrží asi týden, ale vzhledem k malému množství ho pravděpodobně využijete celý při prvním úklidu. Skladováním v chladničce prodloužíte jeho životnost, ale před samotným použitím by měl být přípravek odstátý při pokojové teplotě.

Černý čaj
Foto: Pixabay

K čemu dalšímu se čajové sáčky hodí?

Kromě mytí oken lze čajové sáčky využít i jinak. Fungují jako pachová ochrana. Vezměte si tři čajové sáčky a položte je na talířek do lednice. Jednou denně je vyměňte a zanedlouho bude zápach z lednice minulostí. Stejně fungují i při zápachu bot. Vezměte více staré ponožky a vložte do nich čajové sáčky. V tu chvíli vložte ponožky do zatuchlých bot na noc. Mělo by to fungovat, a pokud se tak nestane, zopakujete metodu následující den s novými čajovými sáčky.

Zdroje info: prozeny.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay