Termoizolační fólie na okno dokáže šetřit peníze

okno

Termoizolační folie do oken jsou jedním z řešení ztrát tepla v místnosti. Špatná izolace oken může spočívat i v úniku tepla skly, ve skutečnosti jde často i jeho podstatnou část. I když se tepelné izolační vlastnosti zdí, střech, omítek, rámů oken i samotných skel neustále zlepšují, stále se občas setkáváme s únikem tepla, za který potom vydáváte při placení za energie nemalé peníze.

Užitečná v zimě i v létě

Často by k tomu, aby se omezil únik tepla přes skla oken, stačilo nainstalovat termoizolační folie, které by bránily úniku tepla směrem ven. Instalují se prakticky na všechny druhy oken, především pak na vnitřní sklo ve vašem interiéru. Nebrání propustnosti světla, jsou velice praktické i v období letních dní, kdy zbytečně nepropouští tepelné záření dovnitř. Fólie tak fungují podobně jako klimatizace, za kterou se dá díky těmto termoizolačním prvkům poměrně dobře také ušetřit.

okno

Foto: Pixabay

Ochranný prvek

Termoizolační folie se nedoporučují pouze v případě, že vlastníte okna s dvojitým sklem. Mohlo by totiž snadno dojít k přehřátí a časem i k poničení skel. Jejich velkou výhodou je, že kromě dobrých izolačních vlastností obsahují i ochranné prvky jako je například filtr UV záření.

Díky termoizolačním foliím budete navíc dobře chráněni i před případnou návštěvou nezvaného lupiče. Termoizolační folie totiž udrží sklo okna pohromadě i v případě jeho rozbití. Nedojde tedy k jeho vysypání, sklo pouze praskne, ale jinak zůstane vždy v původní formě a zkomplikuje lupiči cestu.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-jak-na-to-termoizolacni-folie-snizuji-tepelne-ztraty-a-maji-i-bezpecnostni-prvky-40239771

 https://www.rosenioken.eu/termoizolacni-folie-na-okna/

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.