Nože F.Dick

S prémiovými noži F. Dick se stane krájení i sekání hračkou

Zařizujete si profesionální kuchyni? Pak budete stoprocentně začínat u nožů. Vždyť právě ony patří mezi první nástroje, jež bereme při úpravě surovin do ruky. Ať už je potřebujete do specializované firemní nebo domácí kuchyně, nehlídejte jen cenu. Rozhodující je samozřejmě hlavně kvalita. Právě proto se zaměříme na prémiové nože F. Dick. Nejprve tuto značku představíme a poté se zaměříme na hlavní přednosti a nejznámější řady těchto tradičních německých čepelí.

Kvalita s dlouhotrvající tradicí

Už tomu bude 240 let, když Fiedrich Dick založil rodinnou firmu, jež začala záhy prosperovat. Stalo se tak v roce 1778. Už od počátku si zakládal především na vysoké kvalitě provedení jednotlivých kusů. O vysoké jakosti nožů svědčí i fakt, že se tato značka stala oficiálním partnerem World Association of Chefs Scieties. Světová unie kuchařů přitom čítá více než 8 milionů odborníků v oblasti gastronomie. U nás tyto nože mimo jiné používá třeba Pražský kulinářský institut.

Nože F.Dick

Zdroj obrázku: bavimevarit.cz

Kvalitní materiál jako základ

Hlavní předností čepelí této značky je samozřejmě materiál, z něhož se vyrábí. Friedrich Dick používal výhradně nerezovou maximálně legovanou ocel. Dodnes podstupují nové kuchyňské nože této značky velmi náročnou výstupní kontrolu. Jisti si pak mohou zákazníci být jejich maximální ostrostí a dlouhou výdrží.

Nejznámější řady nožů značky F. Dick

Vybírat si lze hned několik sérií značky F Dick. My vám ty neznámější samozřejmě přiblížíme.

F. Dick Premier Plus

Hlavní přednost řady F. Dick Premier Plus je bezesporu nerezová oceli vyznačující se tvrdostí Rockwell 56. Nože jsou maximálně vyvážené a disponují ergonomickými úchyty. Samozřejmostí je u nich i jednoduchá údržba.

F. Dick Red Spirit

Jestliže vsadíte na kuchyňské nože F. Dick Red Spirit, zažijete nekompromisní krájení a pohodlné držení. Kombinace východní elegance a německé kvality se zkrátka vyplatí. I červená barva rozhodně zaujme.

F. Dick 1905

Tato řada je charakteristická svinutými kroužky z kovu nahrazujícími tradiční nýty. Designově se jedná o repliky, jež vyrobil F. Dick zhruba na přelomu 19. století.

Zdroj náhledového obrázku: bavimevarit.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *