S novým přístrojem nemají komáři šanci

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Technologie se neustále vyvíjí a s ní i počet skvělých vychytávek, které v domácnosti určitě oceníte. Dnes už můžete zatahovat rolety pomocí speciálních ovladačů, sledovat nespočet televizních kanálů jen za pomoci mobilních telefonů a bezpochyby vás uchvátí také výrobky, které se nedávno objevily na trhu. S jednou horkou novinkou vás v tomto článku rádi seznámíme. Připraveni?

Likvidace komárů nikdy nebyla jednodušší

Ačkoli venku ještě stále zuří zimní počasí, léto se kvapem blíží a s ním samozřejmě také zvýšený výskyt otravného hmyzu. Zejména pak komáři umějí být skutečně dotěrní, protože vás v noci svými typickými zvuky a sáním krve nenechají pořádně vyspat. Samozřejmě namítnete, že stačí vzít plácačku do ruky a učinit jejich útoku rychlou přítrž. Jak to ovšem udělat, když komár zmizí a vy najednou nevíte, kde jej hledat?

S tím má pomoci speciální přístroj Bzigo, který vyvinula stejnojmenná startupová společnost z Izraele a zároveň jej představila na dosud posledním veletrhu CES. Technologie vám svým designem sice na první pohled připomene GPS navigaci připevněnou na podstavec, ve skutečnosti se ovšem jedná o produkt zcela odlišný. Zabývá se totiž detekcí komárů v místnosti, které dokáže rozpoznat a přesně lokalizovat na vzdálenost až osmi metrů.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zabít komára přístroj bohužel neumí

Práce s tímto přístrojem probíhá pomocí speciální aplikace v chytrém telefonu, která vám oznámí polohu, kde se komár momentálně nachází. Likvidace pak samozřejmě zůstává na samotném uživateli – alespoň zatím. Výrobci totiž zvažují v příštích generacích zavedení eliminačního prvku, o jehož podobě však dosud nebylo rozhodnuto.

Líbí se vám tento patent, který je zásadním krokem v boji proti hmyzu? V tom případě si připravte přibližně 4 000 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *