Rýže už se nikdy nerozvaří. Stačí málo

Uvařená rýže

Vařili jste rýži a v hrnci vám zbylo spíše bílé bláto než cokoli jiného? Možná se vám tato nepříjemnost stala také. Pokud nemá člověk dostatek času a prostoru, aby si rýži pohlídal, mohou se přihodit i tyto nepříjemné situace. My se v následujících řádcích zaměříme na trik, který vám v tomto ohledu přinese dokonalou pomoc. S rozvařenou rýží se tak budete moci rozloučit.

Pouhých 20 minut přípravy

Jaká by vlastně měla být dokonale připravená rýže? Ani tvrdá, ani úplně změklá a rozvařená. Její tvar musí být pravidelný a při skousnutí zrnko trochu křupne. Připravit si takovouto rýži není složité. Stačí vám pouhých 20 minut.    

02_ryzeRýže: Foto Pixabay

Jen několik málo ingrediencí

K přípravě takovéto rýže budete potřebovat pouze několik málo surovin. Konkrétně se bude jednat o:

  • 1 hrnek kulatozrnné rýže,
  • 1 hrnek vody,
  • 1 čajovou lžičku soli,
  • 1 čajovou lžičku másla.

Jak na přípravu rýže?

Váhu pro přípravu rýže nebudete potřebovat. Jedná se o hrníčkový recept. Ideální je hrnek o objemu 250 ml. Do něj se vejde ideální množství rýže pro 2 až 3 osoby. Rýže z hrníčku se nejprve vysype do sítka. Rýži dokonale propláchneme, aby z ní vytékala nakonec čirá voda. Pokud vytéká mléčná, stále proplachujte teplou vodou. Do stejně velkého hrnku si připravíme také vodu, kterou ohřejeme v rychlovarné konvici. Když se tak stane, vodu dáme do hrnce a do ní přidáme sůl a máslo. jak bude voda vřít, přidáme rýži. Ohřev snížíme na minimu, přidáme poklici a vaříme 16 minut. Po uplynutí tohoto času ráži odstavíme a propícháme vidličkou, aby se provzdušnila. Pak už si můžeme pochutnávat na skvělé ráži.

Zdroje info: tojenapad.dobrenoviny.sk, apetitonline.cz, damejidlo.cz

Rýže: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.