Prošlé suroviny nemusíte hned vyhodit. Takhle je využijete

jak využít prošlé potraviny

Určitě i vám se někdy stalo, že vám doma prošla nějaká potravina. Většina lidí takové věci automaticky vyhodí. Jakmile mají po datu spotřeby, stávají se v jejich očích odpudivými. Přitom velkou část prošlých věcí můžete nadále využít. Poradíme vám jak!

Jak využít olej?

Olej má sice dlouhou spotřební dobu, ale možná doma nejdete lahev, jejíž obsah už to „bude mít za sebou“. Co s ním? Rozhodně nevyhazovat, to by byla škoda. Olej po datu spotřeby můžete využít jako mazadlo. Hodí se na vrzající dveřní panty, kolečka a zkrátka všechno, co vás otravuje nepříjemným vrzajícím zvukem.

Co se zkyslým mlékem?

Jednoznačně do buchet! A vůbec se toho nebojte, rozhodně neprohloupíte. Podobně jako jogurt nebo třeba podmáslí můžete využít i zkyslé mléko, jehož nakyslá chuť dodá moučníku ještě zajímavější chuť. Díky tomu, že mléko během pečení projde vysokou teplotou, zničí všechny potencionální bakterie. Není se čeho bát.

jak využít prošlé potraviny

Foto: Pixabay

Jak naložit s prošlou majonézou?

Na majolku nedáme dopustit při vaření, milujeme ji jako doplněk ke grilovanému masu, hodí se do salátů – její využití je zkrátka pestré. Co ale dělat v případě, kdy natrefíte na majolku, která prošla? I tady by byl hřích, pokud byste sáček s majonézou hodili do koše. Pokud máte doma nerezové povrchy, využijte majolku a vyleštěte je. Je to daleko lepší, nežli kupované leštěnky a další přípravky, za které byste museli utrácet.

Využít můžete nejen prošlé potraviny

V domácnosti občas natrefíme i na další věci, které prošly, aniž bychom si toho všimli. Nemusí tak jít jen o potraviny. Zajímavý způsobem můžete využít například indulonu po spotřebě. Nebojte se s ní natřít boty. Teď v zimě se to může hodit, protože indulona, i když bude prošlá, zafunguje jako ochrana proti vlhku. Nepropustí ani kapičku.

 

 

Zdroj: https://living.iprima.cz/bydleni/kuchyne/ak-vyuzit-prosle-veci-potraviny-zkysle-mleko-kosmetika-majoneza
Náhledové foto: Pixabay

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.