Rychlovarná konvice

Rychlovarná konvice v akci aneb jak vybrat tu správnou

Ohřát si co možná nejrychleji vodu potřebujeme prakticky každou chvíli. Jestliže chcete mít vše expresně, nebudete používat vařič, ale rychlovarnou konvici. Právě tento kuchyňský pomocník dokáže doslova a do písmene divy. Tedy alespoň v případě, že zakoupíte ten správný model. Že nevíte, podle jakých kritérií byste měli postupovat? Nevadí. V následujících řádcích se pokusíme přesně upozornit na jednotlivé aspekty, jež je třeba upřednostnit, aby se vám podařilo vybrat takovou varnou konvici, jež vám bude maximálně vyhovovat.

Základní parametry rychlovarných konvic

Na první pohled by měl být nejdůležitější příkon konvice. Logicky by se zdálo, že čím je vyšší, tím bude konvice rychleji ohřívat a šetřit tak energie. Opak je ale pravdou. Důležité je co nejrychlejší vypnutí v případě, že je voda ohřátá. Na to ale nemá příkon velký vliv. Ideální je vydat se zlatou střední cestou, která znamená příkon pohybující se okolo 2 200 W. Budete s ním mít zajištěný nejen optimální výkon, ale i minimální spotřebu energie. Dále je třeba brát v potaz celkový objem konvice a samozřejmě i lokalizaci topné spirály. Jestliže je skrytá, nebude se okolo ní usazovat vodní kámen.

Na co si dát ještě pozor

Určitě se také při volbě správného modelu rychlovarné konvice soustřeďte také na dokonalou izolaci přístroje. Jestliže se již při doteku přehřívá, může nastat potíž s tím, že se plasty deformují a případně nepůjde konvici následně otevírat a naopak zavírat. Jinak se můžete o horký plast také opálit anebo při deformaci do ostrých tvarů i zranit. Zapomenout nelze ani na praktickou údržbu přístroje.

Řiďte se i podle testů kvality

Na trhu se nachází velké množství nejrůznějších modelů, které se vyznačují jak nízkou, tak i vysokou kvalitou provedení. I proto je zapotřebí číst testy a recenze v periodikách, které dokážou jasně odhalit, zdali se jedná o dobrý, anebo naopak špatný model.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *