Rychlé naostření nože do 5 minut

Broušení nožů

Rychlé naostření nože do 5 minut

Postupem času bude nůž řezat stále hůře a hůře. Pokud se vám zrovna nelíbí pocit, že na něj musíte tlačit stejně těžce a vaše jídlo dostává kvůli tuposti řezu neatraktivní okraj, je dobré objevit nejlepší způsob k ostření. Ale v případě, že nemáte doma brousek, zkuste trik našich babiček a dědečků.

Broušení a ostření

Tento proces se provádí za pomoci brousku. Ten odstraní malé kousky kovu a zaručuje, že broušená hrana bude opravdu ostrá. Domácí broušení trvá pouze pár minut a nůž je opět připraven k použití.

Ještě, než se do toho pustíte

Než začnete brousit, ujistěte se, že je řez skutečně čistý. Obvykle proto, že jakékoli částečky, které zůstanou na hraně, mohou poškodit čepel. Ať už se rozhodnete pro broušení s využitím běžné strategie nebo jedinečného řešení našich prarodičů, špína podstatně snižuje účinnost. Sledujte stav svých nožů. Budete mít mnohem větší šanci v případě, že nůž nebude zcela tupý.

Čas na broušení

Ostření nože
Foto: Pixabay

Zajímá vás, jak nejlépe poznat, kdy je čas na broušení? Zkusíte test s využitím listu papíru nebo jednoho z oblíbených přírodních produktů. Tím přírodním produktem je rajče. Ostrý nůž by měl účinně zvládnout řez papírem. V případě rajčete je okolnost srovnatelná. V případě, že řez začne slupku rajčete spíše trhat než řezat, je čas se na nůž podívat blíže.

Přijměte pomoc v rámci šálku

Všichni máme doma hrnek s kávou nebo čajem. Určitě vás ale nenapadlo, že právě toto náčiní často využijete k broušení nože. Nejlepší je ten, který je z porcelánu. Stačí ho otočit dnem vzhůru a třít ostří o drsnou část. Tento pohyb opakujte pětkrát až šestkrát na každé straně. Pokračujte postupně a střídejte strany.

Další nápady

Ostrý nůž
Foto: Pixabay

Podobný efekt jako hrnek může mít i porcelánový talíř. Stejně jako v případě hrnku jej otočte dnem vzhůru a začněte brousit. V případě, že jste na rozpacích z používání náčiní, sáhněte po smirkovém papíru. Na začátku je nejlepší hrubší povrch a konečný efekt dolaďte jemnou strukturou. Navzdory tomu, že tato strategie je neobvyklá, vyznačuje se rychlým výsledkem.

Zdroje info: ireceptar.cz, aazdravi.cz

Náhledové foto: Pixabay