Dobrý zámek na správné zabezpečení domácnosti nestačí

zloděj

Před odjezdem na dovolenou ve své oblíbené destinaci se vždy ujistěte, že je vaše domácnost dostatečně zajištěná. Vloupání do bytů, zahrad i domů bývá totiž pro většinu zkušených zlodějů doslova hračka. Není proto divu, že jen v minulém roce způsobili u nás lupiči škody na majetku za téměř 273 milionů korun. Část z těchto škod byla ovšem možná zbytečná a šlo jí předejít správným zabezpečením a opatrnějším chováním majitelů objektu.

Fyzické zabezpečení

Většina lidí dbá na to, aby měli na dveřích dostatečně kvalitní zámek s certifikací. Příliš si přitom ale neuvědomují, že zabezpečení je pouze tak dobré, jak dobré je jeho nejslabší místo. Okna, dveře, sklepy, balkóny… to vše jsou cesty, kterými se zloděj může dostat do objektu. I zabezpečení těchto potenciálních vstupů je však pouze jednou částí komplexní ochrany majetku.

vloupání

Foto: Pixabay

Prevence na prvním místě

Stejně tak důležité jako fyzické zabezpečení je předcházení vloupání. Zloději si své cíle často tipují předem, počítejte s tím. Nedávejte nikdy na obdiv své cennosti. Pokud je vám například vidět z ulice do bytu, pořiďte si takové záclony, přes které nikdo neuvidí váš starožitný nábytek nebo špičkové domácí kino. Stejně tak se nechlubte na sociálních sítích ani blížícím se odjezdem na dovolenou. Domluva s příbuznými, nebo přáteli na pravidelném vybírání poštovní schránky je potom dalším významným prvkem prevence.

Nebojte se do ochrany majetku zapojit též moderní technologie. Inteligentní systémy vás dokáží upozornit třeba na pohyb na zahradě, i když se nacházíte třeba na druhém konci světa. Vy tak můžete zalarmovat sousedy nebo přímo policii. Používejte také trezory, které vám mohou pomoci ochránit ty největší cennosti i ve chvíli, kdy už se zloděj dostane dovnitř.

S každým dalším bezpečnostním prvkem se snižuje pravděpodobnost vloupání do vašeho domu. Tak se podle toho zařiďte.

Zdroje informací: https://www.living.cz/mate-spravne-zabezpecenou-domacnost-pozor-nejcastejsi-chyby/

https://www.securitas.cz/novinky–blog/blog/zabezpeceni-domacnosti-5-tipu-pro-zacatecniky

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.