IMAG0077

Různé techniky malování bytů

Malování interiéru představuje činnost, kterou mnozí lidé nemilují. Po několika letech, standardně se uvádí 5, je ale třeba interiér opatřit novou malbou. Pokud se i vy momentálně chystíte, že dáte svým vnitřním prostorám nový kabát, určitě si prohlédněte námi uváděné techniky, pomocí kterých budete úspěšní, a výmalba bude vypadat skvěle. O faktu, že možností je velké množství, se přesvědčíme v následujících řádcích.

Strukturální nátěry potlačí nerovnosti

Jestliže potřebujete potlačit nerovnosti, vyplatí se vysoce kvalitní strukturální nátěry. Hrbolatá zeď s nimi může působit jako záměr. Díky strukturálním barvám může dojít i ke zdůraznění jednotlivých detailů. Zlepší se i celková akustika konkrétní místnosti, do níž nátěr aplikujeme. Strukturální nátěr je i poměrně snadno čistitelný a prach z něj odstraníte velmi jednoduše. Hmota tvořící strukturální barvu se neslévá jako standardní barvy, ale drží potřebný tvar. Nátěr se nanáší tupováním a nikoli klasickým roztíráním, na něž je většina z nás zvyklá. Výborné jsou i strukturovací pistole. Efektivnější jsou i strukturovací válečky, které nanášejí vrstvu rovnoměrně a všemi směry. Užít tento nátěr můžeme jak na klasickou stěnu, tak i na sádrokarton a jiné povrchy.

Oblíbený benátský štuk

Asi nejrozšířenější metodou je benátský štuk. Ten je mnohdy označován i jako římský štuk a jedná se původně logicky o italskou omítku. Vzniknout takto může dokonalá imitace mramoru anebo jiných klasických povrch. Výsledek bude spočívat v tom, že dosáhnete naprosto hladkého povrchu se vším všudy. Snadná omyvatelnost a vysoká životnost jsou samozřejmostí. Důležitý je i podklad, respektive naprosto hladká plocha a penetrace.

Antická florentská zemina

Určitě se nenechejte odradit starosvětským názvem tohoto nátěru, jelikož se jedná o moderní techniku vycházející ze způsobu nanášení malby ve starověké Itálii. Dnes se často využívá na jakékoli omítky typu štukové, betonu, dřevotřísky i sádrokartonu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *