Trubky

Rozvod vody a topení: Jaký materiál zvolit?

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Věnujte svou pozornost a také čas při výběru materiálu na rozvod vody a topení.  Máme pro vás pár informací, které by vám při výběru mohli pomoci.

Rozvod vody v plastu

Měď či pozinkovaná ocel jsou sice odolné materiály, ale jejich montáž a náklady na pořízení však už tak úžasné nejsou.  Trubky na rozvod vody vyrobené z polypropylenu díky svým vlastnostem překonávají v mnohém trubky kovové.  Zaručují totiž snadnou montáž, bezpečné spojování a také dlouhou životnost. Plastové trubky pro rozvod vody snižují hlučnost vody při průtoku.  Kvůli své konstrukci a hydraulice se nezanáší tak snadno a tím pádem se nezmenšuje ani jejich vnitřní průměr.

Kvalitní chytré plasty

Někdy jsou plastové trubky kritizovány za nízkou odolnost vůči vysokým teplotám a tlaku. To už však ve většině případů neplatí, protože jsou vyráběny z chytrých materiálů. Avšak i mezi trubkami z polypropylenu lze najít nějaký ten rozdíl.  Poslední inovací materiálu polypropylenových trubek nové generace je nazýván jako PP- RCT.  Trubky z tohoto inovativního materiálů jsou lehčí, mají tenčí stěnu a větší průtočnost.  To znamená, že budete moci používat potrubí v menších dimenzích, čímž i ušetříte. Tento nejnovější materiál se také používá při výrobě celoplastových trubek a vícevrstvých trubek.  Celoplastové i vícevrstvé trubky se mohou využít na rozvod vody v domě a to jak teplé tak i studené.

Bezpečnost především

Výběr těch správných trubek pro rozvod vody je velmi důležité i kvůli vaší bezpečnosti. Když si koupíte nekvalitní kohoutek a začne protékat, lze ho jednoduše vyměnit. To samé platí například u umyvadla nebo WC. Když, ale pořídíte nekvalitní vodovodní trubky, u kterých začnou praskat spoje, budete muset rozkopat celou podlahu. A to určitě nechcete. Volte tedy takové trubky tlakově i teplotně odolné.  O tom zda jsou trubky opravdu kvalitní, poznáte také podle toho, jakou délku garance vám výrobce poskytne.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *