Rostliny, které přináší do domácnosti štěstí i hojnost

tlustice

Pokojové rostliny zútulní a zkrášlí každé bydlení. Bez nich si to lze těžko přestavit. Domácnost by působila strozeji, chladněji. A co si tak pořídit do bytu květiny, které mohou přinést štěstí i hojnost? Můžete si je koupit do svého bydlení nebo jako dárek. Prozradíme, které rostliny to jsou a jakou péči potřebují, aby vám dělaly radost.

Kdo by nechtěl rostlinu, která přináší štěstí nebo dokonce hojnost? Taková pokojovka zajisté přijde vhod. Však štěstí není nikdy dost. Pořiďte si jednu z následujících rostlin a uvidíte.

Domácí štěstí

Zde už sám název mluví za vše. Rostlina má ráda vzdušnou vlhkost, tudíž ji nedávejte k topení, ale pravidelně ji roste. Za to bude ráda, stejně tak za slunné či polostinné místo. Přímé slunce nemusí. Občas ji můžete přihnojit. Pěstujte ji jako závěsnou. Při poskytnutí výše uvedených podmínek se vám odmění bohatým vodopádem drobounkých lístků.

Jetelíček

Krásná a rozhodně zajímavá rostlina. Pyšní se zelenými či tmavě červenými lístky. Lidově se jí říká čtyřlístek. A ten přeci přináší štěstí. Jedná se o dekorativní rostlinu, která zkrášlí váš interiér, ale je také vhodným dárkem. Přes léto je možné mít rostlinu u venku, ale pokud možno na polostinném místě. V jarním a letním období dokonce vykvete. V té době potřebuje více vláhy, ale pozor na přemokření.

Mírová lilie

Rostlina, která potěší každého. Už jen to, že pěstování zvládne i úplný začátečník. Díky tomu si ji může pořídit opravdu každý. Lze ji znát rovněž pod názvem skříňová rostlina. Jedná se o světlomilnou rostlinu. Pokud bude mít vhodné podmínky, tak vám krásně pokvete. Jestliže bude mít méně světla, tak bude vypadat jako zelená listová pokojovka. Nejen, že nosí štětí, tak rovněž čistí vzduch a navozuje lepší spánek.

mírová lilie

Foto: Unsplash

Strom peněz

Tak bývá nazývána všem dobře známá rostlina tlustice. Říká se jí rovněž rostlina peněz, dolarový strom či rostlina štěstí. Je to odvozeno od tvaru lístků, které připomínají mince. Čím jsou větší a silnější, tím více peněz by měla lákat do domácnosti. Zkuste ji pěstovat a uvidíte.

Známá neznámá aukuba

Název slyšíte prvně? Nic vám to neříká. Jedná se o japonskou pokojovou rostlinu, která má rovněž přinášet do domácnosti peníze a hojnost. Tento druh rostliny má rovněž označení zlatý strom. Kromě hojnosti a peněz má vnést do domu dokonce bezmezné štěstí. To už je dosti lákavé na to, abyste podlehli a rostlinu pořídili. Však kdo by odolal?

Zdroj: floranazahrade.cz, damskaliga.cz

Náhledové foto: Unsplash