Jak vybrat správně kolečka na vaše pojízdné židle?

kancelář

Kancelářské židle, které se tak báječně hodí nejen do kanceláří i k vašim psacím stolům v domácích pracovnách, patří mezi ty hodně zatěžované kusy nábytku. Vždy je dobré vybírat kolečka k židlím podle váhy vašeho těla a požadavků na funkčnost, ale také podle druhu podlahy, na které vaše židle stojí, nebo se spíše hýbe. Jaká jsou pravidla tohoto výběru?

Význam koleček kancelářské židle

Ať už se na kancelářské židli ocitnete u vás doma nebo v kanceláři, mějte na paměti, že správná funkčnost židle závisí na vhodné volbě koleček. Pohyb koleček bude totiž na každé podlaze fungovat jinak. Kolečka z nylonu, nebo plastu jsou poměrně tvrdá, hodí se tak spíše na koberec, kde nebudou kolečka při působení na podlahu zbytečně bránit volnému pohybu ani podklad ničit. Nebude tudíž ani nutné, podkládat židle speciálními podložkami.

Pokud máte doma dřevěné, nebo vinylové podlahy, volte naopak raději měkká kolečka. Tyto podlahy jsou někdy náchylné na škrábance, proto bude potřeba vybírat vždy taková kolečka, která nezpůsobí žádnou katastrofu. Kolečka z polyuretanu jsou na choulostivé podlahy nejvhodnější a můžete si být jistí, že nezpůsobí ani hluboké rýhy na podlaze.

židle

Foto: Pixabay

Kolečka jako základní prvek kancelářské židle

U kancelářských židlí můžete kolečka vyměnit individuálně, není proto důvod k panice, když vám kolečka u židle z nějakého důvodu sedět nebudou. Stačí židli položit na bok, kolečka tahem vysunout a vyměnit za jiná, vhodnější.

Nejde samozřejmě vždy jen o podlahu, Například zátěžová a pogumovaná kolečka se báječně hodí pro ty, kteří mají nadváhu. Můžete se s nimi volně pohybovat třeba po plovoucí podlaze, aniž byste podlahu jakkoliv poničili. Lidé s hravou povahou si zase mohou nainstalovat i designová nebo křiklavě barevná kolečka a dát tak najevo, že nejsou žádní suchaři.

Zdroje informací: https://www.kancelarskezidle.com/blog/10-ktera-kolecka-jsou-ty-spravna

https://www.dumazahrada.cz/clanek/kancelarska-zidle-kolecka-tvrde-podlahy-koberce-20230504.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.