rosení plastových oken

Rosení plastových oken vede k plísním

Je pro vás váš dům vším? Trápí vás jakákoliv drobná vada? Rosení plastových oken nevidí domácnosti zpravidla jako závažný problém. Jakmile se okna ale začnou mlžit, každý milovník svého domu by měl zpozornět. Srážení vlhkosti totiž vede ke vzniku plísní kolem oken a na oknech.

Pokud se s rosením plastových oken zavčasu něco neudělá, dopad může být fatální. Opravy domu vás budou stát nemalý obnos a to není řeč o zdraví, poničeném srážením vlhkosti ve vaší domácnosti.

Řešením je výměna skel v plastových oknech

I přesto, že to zní banálně, jednoduchým a účinným řešením při rosení a mlžení je výměna skel v plastových oknech (a oknech z jakéhokoliv jiného materiálu). Jedná se o perfektní prevenci proti srážení vlhkosti. Výměnu oken lze brát jako investici, která se vám brzy vrátí. Lepší izolace oken totiž vede k výrazným úsporám za energie. Ročně se domácnostem vrátí až několik tisíc korun.

rosení plastových oken

Jaké máte možnosti? Výměna dvojskla za trojsklo!

Ať už se vám mlží špaletová (kastlová), plastová či zdvojená okna, nebo také eurookna a střešní okna, máte zpravidla tři možnosti.

  • Izolační dvojsklo je kompatibilnější, lehčí na zasklení, propustí do domácnosti více tepla a světla.
  • Výměna dvojskla za trojsklo vede k výraznému zlepšení izolačních vlastností oken a maximální eliminaci mlžení. Snižují tepelné ztráty a jsou tak ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy.
  • Unikátní dvojskla dosahující parametrů trojskel při zachování váhy a tloušťky dvojskla.

Výběr z těchto tří možností by zpravidla neměl být na vás, ale na odborníkovi. Využijte nezávazné a bezplatné návštěvy technika, který se věnuje přesklení oken pravidelně a dokáže vaše okna odborně posoudit.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *