Retro styl

Domov s nádechem retro atmosféry

Staré věci nemusí být vždy škaredé a nutné k vyhození, někdy jsou staré předměty krásným doplňkem vašeho interiéru, tedy pokud je vhodně restaurujete. Avšak nyní můžete koupit i věci, které se na pohled zdají být mnohem starší než reálně jsou a i tyto předměty mohou být krásným doplňkem domu či bytu.

Předměty a doplňky s retro nádechem můžete zakoupit i v běžných řetězcích s nábytkem a bytovými potřebami, jako je Ikea nebo Moebelix. Abyste mohli v těchto obchodech nakupovat o něco levněji, můžete využít například moebelix slevy nebo kupóny do dalších internetových verzí nábytkářských obchodu.

Návrat gramofonů

Gramofony se navracejí do našich domovů a to nejen kvůli jejich skvělému vzhledu, který se hodí téměř do každé kompozice, ale hlavně díky jejich zvukovým kvalitám. Vinylové desky jsou po zvukové stránce mnohem kvalitnější a zvuk z nich zní mnohem lépe než digitální alternativa. Spousta fanoušků kvalitních písniček si tedy začala pořizovat gramofony zcela nové, které však často vypadají jako jejich letití předkové. Pokud by vás tedy tento zajímavý, ale trochu drahý koníček zaujal, může vás hřát u srdce pocit, že gramofon je i skvělým retro doplňkem do každého bytu.

Nezapomeňte na kuchyň

Kuchyň je místem vašeho domu, kde retro předměty vyniknou téměř nejlépe. Zkuste se podívat, zda doma nemáte starý klikový mlýnek na kávu, hmoždíř nebo starou moka konvičku. Všechny tyto předměty se mohou restaurovat a poté budou svoji funkci plnit ještě dlouhé roky, ale hlavně budou i skvěle dekorovat! Případně, pokud vás tento styl designu zaujme, můžete zkusit jít dál a kuchyň si vyzdobit rovnou retro kachličkami, které se znovu vrací do kurzu.Retro stylRetro styl: Zdroj obrázku Pixabay.com

Retro styl se skvěle hodí do koupelny

Vana na nožičkách a točící kohoutky na vodu, které dohromady nápadně připomínají obrázek z koupelny prvorepublikové vily. To je pohled, který je vlastní čím dál většímu počtu nových koupelen. Retro styl koupelny může být zcela odpoután od designu zbylých místností a přesto vynikne. U vany, kohoutků na vodu nebo kachliček s retro nádechem to však končit nemusí. Můžete se inspirovat i u starých zrcadel nebo umyvadel, které více připomínala mísy na vodu, než umyvadlo. Toto vše je trendem nových koupelnových designů.

Odhalte parkety, fošny nebo zeď

Máte doma staré parkety nebo dřevěné fošny, které zakrývá koberec nebo ještě hůře linoleum? Právě toto je unikátní příležitost, jak za několik málo tisíc korun můžete získat krásnou podlahu, kterou vám bude každý závidět. Stačí si nechat fošny či parkety hezky obrousit a znovu natřít, výsledek Vás uchvátí. Stejně tak pokud doma hezkou cihlovou zeď a zvažujete rekonstrukci, zkuste využít přirozený vzhled této zdi a její cihlový charakter zapracovat do interiéru, místo toho, abyste jej ukryli za novou vrstvou omítky.

Retro styl: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *