vacuum-cleaner-268161_640

Moderní technologie ulehčí starost o domácnost

Žijeme v pokrokové době a moderní technologie pomalu prostupují i do našich domácností. Ovládání rolet, zámků, bezpečnostních systémů nebo topení lze provádět na dálku za pomocí chytrého telefonu s příslušnou aplikací. Nyní však zacházíme ještě mnohem dál a na stejné principu už pracují také přístroje. Které stojí za pozornost především? Na to jsme si posvítili v následujících řádcích.

Robotické vysavače se na povel dají do práce

Naprosto typickým zástupcem automatizovaného domácího pomocníka je robotický vysavač. Tomu jednoduše pomocí mobilního telefonu oznámíte, že by měl dát v následujících minutách domácnost do pořádku a on se okamžitě pustí do práce. Říkáte si, že v tomto případě se nejedná o žádnou převratnou novinku? Rádi vás vyvedeme z omylu. Některým modelům už lze předávat pokyny prostřednictvím chytrých reproduktorů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jednotlivé přístroje spolu navíc taktéž dokáží komunikovat. Uveďme si konkrétní příklad. Robotický vysavač úspěšně dokončí svou činnost a po něm má přijít na řadu vytírání. Vysavač tedy upozorní robotický mop, že doba jeho odpočinku skončila. Ten se hned pustí do práce a odstraní nečistoty, s nimiž si vysavač neporadil. Typicky se jedná například o otisky podrážek nebo zvířecích tlapek.

Nemusíte se navíc obávat, že robotický mop ztroskotá na kobercích. Vysavač mu totiž dopředu vytyčil trasu, po níž se má vydat a kde je jeho práce zapotřebí. Tím pádem se soustředí pouze na pevné podlahy a koberce vynechá.

Žehlení nikdy nebylo jednodušší

Pokud bychom měli zmínit jednu činnost, kterou většina hospodyněk bytostně nesnáší, bezpochyby by se jednalo o žehlení. Dokonce i s touto prací vám moderní technologie dokáží pomoci. Inteligentní skříně totiž prádlo vyžehlí a zároveň roztřídí na místa, kam patří. Až se všechny tyto vymoženosti dostanou na trh, máme se opravdu na co těšit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *