Bambusové rolety

Rolety z bambusu

Zastínění interiéru je nesmírně důležité pro každou domácnost. Pokud uvažujete o alternativách, jež se momentálně nabízejí, určitě narazíte i na rolety z bambusu. Že máte z takovéhoto zastínění stále ještě strach a nechcete si připadat jako v nějaké domorodé chýši? Nemusíte! Rolety z bambusu vypadají perfektně a dokážou také bez větších problémů zajistit dostatečné množství stínu v jakékoli domácnosti. Podívejme se tedy podrobně na to, v čem vlastně spočívají jejich hlavní přednosti. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich vcelku hodně.

Sázka na přírodu

Bambus představuje čistě přirozený materiál, který je ekologický a nijak nenaruší harmonický ráz jakéhokoli interiéru. I svou barvou se dokáže přizpůsobit nejrůznějšímu ladění vnitřních prostor. Potřebujete-li čistě přírodní stínění, pak není co řešit. Sehnat se dá pochopitelně nejen ve světlé podobě, ale klidně i v tmavých odstínech. Hezky vypadá i kombinace obojího. Fantazii se v každém případě meze nekladou.

Jednoduchá obsluha

Stahovat a zatahovat rolety z bambusu není nijak složité. Stačí pouze zvolit ten správný mechanismus. Klasiku představují zejména provázky, nicméně není problém zvolit klidně i řetízek. Dokonce existují i variace, které jsou stahovatelné elektricky. Všechno budete mít bez práce, stačí jen na dálkovém ovladači stisknout to správné tlačítko. Cena tohoto mechanismu je pochopitelně vyšší, než je tomu u předchozích dvou jmenovaných.

Přijatelná cena

Interiérové stínění většinou nepředstavuje nijak levnou záležitost. Naopak, často je vcelku drahé. Optimální je proto vybrat si přesně takový model, který vám bude vyhovovat i finančně. Bambusové rolety se pohybují okolo 200 korun za kus. Počítat ale musíte s tím, že zastíní vcelku malou plochu a je třeba zakoupit několik kusů. I tak ale celý komplet vyjde levně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *