Montovaný dům

Proč si vybrat montovaný dům

Montované domy se na českém i slovenském realitním trhu postupně etablovaly a získávají stále větší popularitu. Přinášejí totiž řadu výhod, které z nich dělají mimořádně efektivní řešení bydlení. Jejich největším benefitem je rychlost stavby. Jelikož jde o takzvanou suchou výstavbu, dům vyroste v průběhu několika týdnů, na rozdíl od klasického zděného domu, jehož stavba trvá několik měsíců, či let. Jediný tzv. mokrý stavební proces představuje provedení základové desky, na níž dům stojí. Po jejím vyzrání se může začít se stavbou domu z předem připravených, prefabrikovaných dílů, které se vzájemně smontují.

Od struktury a konstrukce vybraného montovaného domu závisí tloušťka stěn, použita izolace i typ střechy. S výběrem vhodného provedení domu na konkrétní pozemek vám stavební firma, která vám montovaný dům na klíč postaví, určitě pomůže. Vy si jen doladíte detaily, vyberete barevnost stěn, podlahy, obklady v koupelně a vyberete si kuchyňskou linku. Stavební firma vám tedy dodá váš nový dům hotový a připravený na bydlení podle vašich představ.

Výhodou montovaného domu na klíč je i cena takového obydlí. Montované domy se řádově pohybují v nižší cenové skupině než klasické, zděné domy. Je to do značné míry možné díky rychlejšímu a jednoduššímu stavebnímu procesu a zároveň výrobě více kusů identických stavebních bloků, čímž se dá cena opět snížit.

Montovaný dům je tedy postaven ve srovnání se zděnou stavbou mnohem rychleji a náklady na jeho stavbu jsou nesrovnatelně nižší. Není v tom nějaký háček? Jaká je životnost montovaného domu? Je možné na montovaný dům získat hypotéku?

Kvalitní montované domy, které jsou postaveny podle přísných evropských norem, mají výrobcem garantovanou životnost řádově v desítkách let. I z toho důvodu banky nemají problém poskytnout úvěr na takový typ domu a většina bank vám v současnosti i na montovaný dům poskytne hypotéku.

Při přiměřené péči o montovaný dům jeho životnost dosáhne i sto let. Životnost montovaného domu je tedy srovnatelná s životností klasické zděné stavby.

Zdroj náhledového obrázku: a-mont.sk

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *