Renovace dveří

Renovace dveří. Kdy je lepší je zachovat a kdy naopak pořídit nové?

Kdy koupit nové dveře a kdy je lepší renovovat, je otázka, která často trápí mnoho lidí. Obecně se dá říci, že pokud dveře nejsou ničím výjimečné, je lepší se do renovace nepouštět. Ta  zpravidla vyjde na více, než pořízení nových.

Kdy se rozhodně pustit do renovace dveří

Netypické rozměry dveří mohou být impulsem, proč se pustit do renovace. Často se jedná o dveře vyrobené na míru a pořízení nových by stálo mnohem více.

Originální design a atypické provedení vytváří jedinečné dveře, které není snadné nahradit. Jejich opravení a navrácení zašlé krásy je tedy mnohem lepším řešením, kdy neztratí nic ze své originality.

Vysoce kvalitní provedení bývá hlavně u dražších dveří důvodem, proč je lepší drobnější nedostatky opravit. Nový nátěr a povrchová úprava jsou často zanedbatelnými výdaji v porovnání s výměnou zárubní a nákupu nových dveří s kvalitním jádrem.

Renovovat standardní dveře? Vybírejte podle toho, co se více vyplatí

Když nejsou dveře ničím výjimečné, je dobré si propočítat, co se ještě vyplatí. Jde nejen o finance, ale také o časovou investici. Při renovaci dveří není nutné měnit zárubně a jde v podstatě pouze o úpravu vrchní vrstvy. Ta se v případě levnějších dveří rychle opotřebuje.

Je také nutné se podívat na celkový stav dveří a v úvahu vezměte i další plány s těmito dveřmi. Budete se stěhovat? Jedná se o interiérové dveře, které si vezmete s sebou? Pak počítejte, že se mohou při stěhování poškodit a renovaci bude lepší odložit.

Kdy naopak není renovace dveří vhodná?

Kompletní renovace starších dveří není vhodná v případě, kdy se jedná o dočasné řešení. Správně renovované dveře by měly mít zajištěnou dlouhou životnost. Pokud tedy plánujete jejich vyměnění v dohledné době, je zbytečné pouštět se do renovace.

Dalším případem, kdy je nevhodné provádět renovaci dveří, je napadení houbou nebo dřevními parazity jako je červotoč. V některých případech nemusí být toto poškození viditelné na první pohled. Právě v těchto chvílích se hodí názor odborníka, který poradí, zda má smysl pouštět se do renovace, nebo je výhodnější pořídit si nové dveře. U dveří vyrobených ze dřeva dávejte pozor, kde a za kolik nový kus koupíte. V případě levnějších značek se vám může stát, že se dřevo začne po čase kroutit, což může v extrémním případě úplně znemožnit dveře dovřít. Aby se výše popsanému problému předešlo, doporučujeme třívrstvé složení lamely. Z českých výrobců nabízí dřevěné dveře vyrobené touto technologií například značka SULKO.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *