Ložnice

Rekonstrukce ložnice: Na co se zaměřit?

Ložnice  neslouží k představování návštěvám, ale právě naopak patří k nejintimnějším místnostem bytu. Slouží k relaxaci a odpočinku. Proto to nejlepší co můžete udělat je, vytvořit si prostředí které vás večer hezky zklidní, aby se vám příjemně usínalo a ráno zase nabudí k aktivitě po celý den.

Na co myslet před rekonstrukcí ?

Než se do rekonstrukce pustíte, rozmyslete si, zda bude dělat jen menší kosmetické úpravy nebo nějaké razantnější. Zásadnější změny je lepší konzultovat s odborníkem na danou oblast, například s architektem či designerem.  Ložnici však lze oživit i  velkých úprav. Úplně postačí, pokud třeba zvolíte netradiční obklad na stěnu.  Bude ložnice sloužit čistě na spaní nebo i jako oáza klidu? Jestliže si rádi čtete, zakomponujte do ložnice i křeslo s lampou, která má výraznější světlo. Jinak volte spíše tlumenější světla. Nezapomeňte také na úložný prostor. V menších bytech se vyplatí vestavěné skříně, v těch větších si můžete pohrát i s myšlenkou šatny.

Podlaha a postel jako základ

Základem ložnice je samozřejmě postel a základem jakékoliv místnosti je podlaha. Přístup k posteli by měl být rovnocenný pro oba partnery, proto se nedoporučuje, aby postel byla jedním bokem přiražená ke zdi. Jeden z dvojice by se pak mohl cítit stísněně. Postel by také měla mít oporu oblasti hlavy v podobě skříňky nebo zdi. Co se týká podlahy v ložnici, tu je třeba vybírat i s ohledem na další  místnosti v bytě. Velmi oblíbené jsou dřevěné nebo třeba vinylové podlahy ve světlých i tmavých barvách.

Jak vymalovat ložnici ?

Co se týká barev do ložnice, v klasické  i moderní ložnici, vévodí pastelové barvy jako je zelená, modrá, bílá nebo hnědá. Všechny tyto barvy totiž navozují pocit bezpečí, klidu a dá se při hezky relaxovat. Při volbě teplých barev, kterými je například červená či žlutá, je to trochu sporné. Jedná se sice o teplé barvy, ale ne o barvy, které zklidňují. Právě naopak nabijí, což zrovna v případě ložnice nechceme. Komplikovanou barvou může být u citlivých jedinců i fialová. Ta vybízí k tvořivosti a celkově k činnosti mozku, takže někteří jedinci by se u této barvy také nezklidnili. Pokud, ale máte tyto barvy rádi, využijte je alespoň v doplňcích.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *