Betonová jímka

Betonová jímka: Poslouží všude, kde není napojení na kanalizaci

Stavíte chatu či chalupu na méně dostupném místě? Pak zcela jistě musíte myslet na řešení odpadní sítě. Odpadní voda z toalety anebo koupelny či kuchyně musí být jímána do hermeticky uzavřené nádoby. Případně může být u objektu zbudována domovní čistička odpadních vod. Jaký model volit a podle čeho se rozhodovat. Přesně na tyto aspekty se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Zaměříme se konkrétně na spolehlivé betonové jímky.

Betonová jímka

Zdroj obrázku: dobrezumpy.cz

Beton jako pevný a maximálně odolný materiál

Proč by právě volba betonové jímky měla být tou nejlepší? V první řadě nabízí maximální pevnost. Zemina, která se nachází v okolí jímky, vytváří na celou konstrukci poměrně vysoký tlak. Stěny konstrukce jsou ovšem pevné a bez problémů jej ustojí. Při realizaci není zapotřebí řešit betonové základy, jelikož už samotná jímka je vyrobena z téhož materiálu a vyztužení není nezbytné. K usazení celé konstrukce bohatě postačí pouze přesně vykopaná jáma, do níž se vloží.

Betonové jímky různých velikostí

Výběr konkrétní betonové jímky by se měl odvíjet také od jejího objemu. Ten začíná na 4 m², nicméně není potíž volit i varianty, které mají objem několikanásobně větší. Náročné projekty s takovýmito velkokapacitními nádržemi počítají a fakticky se bez nich neobejdou. Jen pro představu, největší typ jímky může mít na délku až 355 cm, šířku 240 cm a výšku 190 cm. Bez problémů tak dokáže alternovat například sklep pro uskladnění ovoce a zeleniny.

Betonová jímka

Zdro obrázku: dobrezumpy.cz

Vyberte si jednoduše online

Máte o některou z jímek zájem? Pak se podívejte na nabídku společnosti Dobrezumpy.cz. Právě ony nabízejí spousty rozměrů betonových jímek, septiky a další nádoby, které slouží na jímání odpadních vod. Když si zadáte do vyhledávače sousloví betonové jímky Praha, s největší pravděpodobností se setkáte právě s nádobami od této společnosti.

Zdroj náhledového obrázku: dobrezumpy.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *